Problematika není zdaleka tak složitá, jak by se zdálo, jakýkoliv prvek zařazený na výstup zesilovače, nese jistou míru zkreslení, včetně spojovacích kabelů a výhybek, které jsou na cestě k reproduktorům. Co není spřaženo dostatečně silnou ZV, nemůže být a není nikterak kontrolováno. Snaha o zařazení polovodičového spínače je spojena s jeho nelinearitou a tím i zkreslením signálu, naopak vložení relé se může jevit jako bezproblémové, ale ani zde to není zcela pravda.Všechny konstrukce lze doplnit opožděným připojeným hlavního napájecího napětí a rychlým odpojením napájecího napětí HQQF-55-200, inteligentní řízení napájení. Jde o naprosto unikátní řešení elektronických ochran, které nemá ve své funkčnosti žádnou konkurenci, nezařazuje do výkonové signálové cesty žádné další prvky a v případě poruchy zajisti nejenom ochranu reproduktoru, ale přispěje i k ochraně výkonových tranzistorů, což konkurenční řešení vůbec neumožňují.
Každý kontakt je spojen s jistou velikostí přechodového odporu, dle materiálu a velikosti přítlačné síly, ale může být i zdrojem vložených nelinearit, což se u relé často stává. Pokud máme relé v nějaké síťové části a vznikne úbytek několik mV pak je to naprosto zanedbatelné, ale pokud se nám tentýž úbytek a často nelineární, vloží do signálové cesty, pak je to více či méně slyšitelné.
Proto konstrikce QQF, stejně jak konstrukce HQQF nikdy nešly cestou vkládání přídavných nelinearit do signálové cesty, vyjma jednoho případu, kdy byla použita feritová perla, která se na změně zvuku nikterak nepodílela. Našli se však takoví co se snažili měřit na vyšších frekvencích pro výrazně větší úrovně signálu, než se běžně v akustickém signále vyskytují a měli z toho vánoce.