Měření zesilovače HQQF-55-506W-5-1 ....

hcrevize
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření zesilovače HQQF-55-506W-5-1 ....

Nový příspěvek od hcrevize »

Chcete říct že ta perla na výstupu má vliv taky na signál 1kHz a 19+20kHz při 1W? :lol:
Viz měření?
a vůbec proč je tam ta prela když to kurví takovým způsobem signál?
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

lato píše:Velký obdiv patří rušivým složkám sítě.

To způsobuje taky ta Vaše perla?

VŠECHNO ŠPATNĚ :lol: :lol: :lol:
Asi to tak ma byt, aby vynikli kvality HQQF pri posluchu nad 20kHz, a aby aj mozog mohol vnimat to co z neho lezie. Zacinam mat pocit ze tu bol pokus o vyrobenie zariadenia na hypnozu, pri ktorej sa posluchacovi masiruje: výkonu 2x500W a více, velmi vysoká spolehlivost, bezkonkurenčně malé zkreslení a dokonalý zvuk!
vanado
NNN

Federmann píše:Co dokáže jedna nepochopená perla. Tak si počkám, až to měření bude trochu košér.
To košér myslite tak, že kedy si to budete moct graficky editovat podla vlastnej potreby?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Federmann »

hcrevize píše:Chcete říct že ta perla na výstupu má vliv taky na signál 1kHz a 19+20kHz při 1W? :lol:
Viz měření?
a vůbec proč je tam ta prela když to kurví takovým způsobem signál?
Přesně tak to je, ta perla je pouze pro signály vyskytující se v akustickém spektru, a jejich výkonové rozložení.

Vaněk do ní napere výkon jak "Vanado" a pak se diví. Nech ji vyhodí, rozdrtí kleštěmi, nebo měří před ní, stačí 100kHz plný výkon a budete se divit. O čem asi takovou dobu píši? Všichni z toho mají"prdel" ale nikdo na to neslyší, ne tak aby tomu rozuměl.
lato
Začátečník

Nový příspěvek od lato »

1W je výkon jako Vanado? I při 1W na 1kHz je to příšerné...

Obrázek
hcrevize
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Jo tak.............výkon 1W je výkon jako Vanado? :shock: :?
Na vašich stránkách se mluví o kWatech a najednou je 1W výkon jako Vanado?
Tady dávám obrázky jak to má asi vypadat:
Měření nejslabšího zesilovače HYPA A100. (výkon 100W do 4 ohm a cca 60W do 8 ohm)
8 ohm/5V:
Obrázek
8 ohm/10V:
Obrázek
8 ohm/20V:
Obrázek
strakat
NNN

Nový příspěvek od strakat »

Až je výstupný filter nutnou súčasťou zosilovača, tak je treba merať komplet aj s FILTROM. Pretože počúvať sa to bude tiež s filtrom zmršené presne podľa merania.
danhard
Trvalý BAN

Nový příspěvek od danhard »

Ne ten mix padesátky dělá chybějící basy, perla dělá perlivý výšky :D

Parametry se Federmanne měří na výstupu zesilovače, to, co si uživatel pouští do reproduktoru a také to, co bylo posloucháno.
Uživatel není nějaký experimentátor, aby hledal jak má zesilovač zapojit a aby měřil nějaké vnitřní hodnoty, které jsou jiné, než co má na výstupu.

Ano nepochopená perla to může být jen ve smyslu, že jste na to byl Federmanne na diy-audio upozorněn, že to není zrovna dobrý nápad, ale jen DanMiláček se drží svejch blbej nápadů a nedá si poradit.
A pokud o tom ještě píše články, jak tomu ostatní nerozumí a blábolí něco o nějaké indukci :
".. pak se na vodiči indukuje nemalé napětí, které se projeví jako deformace původního signálu, ale to jsme se dostali do oblasti elektromagnetického pole."
aniž by pochopil co mu to tam ten výstup mrší, tak je to skutečně óbrblb k pohledání :roll:
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

strakat píše:Až je výstupný filter nutnou súčasťou zosilovača,

Jasně jsem napsal, že není nutnou součástí a je třeba ji vyhodit, ale to by se vytratilo nosné téma a nebylo by o čem diskutovat!

Proč se Vaněk neozval když mi to sám 6.6.2011 slíbil, osobně bych mu řekl, že ji má vyhodit, Renownův kolega již byl dávno informován, stejně tak již měl být opraven ten dvojklik, při zapnutí, mělo to být již ne středu, nikdo kompetentní tam však nebyl a nepomohly ani vzkazy a emaily, tak nevím kde to vázne.
danhard
Trvalý BAN

Federmann píše: Jasně jsem napsal, že není nutnou součástí a je třeba ji vyhodit, ale to by se vytratilo nosné téma a nebylo by o čem diskutovat!

Proč se Vaněk neozval když to slíbil, osobně bych mu řekl, že ji má vyhodit, Renownův kolega již byl dávno informován, stejně tak již měl být opraven ten dvojklik, při zapnutí, mělo to být již ne středu, nikdo kompetentní tam však nebyl a nepomohly ani vzkazy a emaily, tak nevím kde to vázne.
A komu si to napsal Federmanne ? Poslal si výzvu všem spokojeným zákazníkům a stáhl jsi na vlastní náklady výrobek z trhu, nebo jsi jim udělal na vlastní náklady úpravy a zdvořile se jim omluvil ?

K U L O V Ý !
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

danhard píše:
Federmann píše: Jasně jsem napsal, že není nutnou součástí a je třeba ji vyhodit, ale to by se vytratilo nosné téma a nebylo by o čem diskutovat!

Proč se Vaněk neozval když to slíbil, osobně bych mu řekl, že ji má vyhodit, Renownův kolega již byl dávno informován, stejně tak již měl být opraven ten dvojklik, při zapnutí, mělo to být již ne středu, nikdo kompetentní tam však nebyl a nepomohly ani vzkazy a emaily, tak nevím kde to vázne.
A komu si to napsal Federmanne ? Poslal si výzvu všem spokojeným zákazníkům a stáhl jsi na vlastní náklady výrobek z trhu, nebo jsi jim udělal na vlastní náklady úpravy a zdvořile se jim omluvil ?
K U L O V Ý !
Jak jsem psal, snahu jsem u Renowna měl, byl jsem tam opakovaně osobně, ale snaha se minula účinkem, další moduly budou bez feritové perly aby nikomu nerušily měření, kdo ji tam bude pro poslech chtít, tak si ji tam sám přidá za výstupní svorku. Záruku poskytuji 2 roky.
Bobby
NNN

Nový příspěvek od Bobby »

Federmann píše:Zeptal bych se zda se měřilo s filtrem, tato informace zcela chybí, podle grafů usuzuji že ano... Zeptal bych se pak proč asi?
Pretoze je to sucast zosilnovaca a spotrebitel si nebude nic "drtit" kliestami....
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Bobby píše:
Federmann píše:Zeptal bych se zda se měřilo s filtrem, tato informace zcela chybí, podle grafů usuzuji že ano... Zeptal bych se pak proč asi?
Pretoze je to sucast zosilnovaca a spotrebitel si nebude nic "drtit" kliestami....
Federmann píše:Jak jsem psal, snahu jsem u Renowna měl, byl jsem tam opakovaně osobně, ale snaha se minula účinkem,
vanado
NNN

Nebolo by jednoduchsie a lepsie sa priznat, ze tento vyvoj bol niekolko rocna slepa cesta, ako sa vsemozne vyhovarat, vykrucat a dalej zahmlievat ? :idea:
hcrevize
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Já bych to asi uzavřel:
50 let slepé cesty................
ale né Dudkovi ale Federmannovi :lol: ;) :lol:
lato
Začátečník

Nový příspěvek od lato »

Jen odborník bude tvrdit opak :)
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše:Nebolo by jednoduchsie a lepsie sa priznat, ze tento vyvoj bol niekolko rocna slepa cesta, ako sa vsemozne vyhovarat, vykrucat a dalej zahmlievat ? :idea:
Vaněk může měření zopakovat, bude to pro mnohé poučné vidět rozdíl v měření a nemusí mít nikdo žádné obavy, že tam nebude podstatný rozdíl.

Muže to však nechat i v této podobě, aby mohli mnozí přemýšlet proč byl HQQF lepší jak DPA a čekat až někde zajistím měření, které budou následně organizovaně zpochybňovat.

Perlu mu můžu se souhlasem Renowna na vlastní náklady během hodinky přijet odstranit. Tak uvidíme jak to za pár minut pokročí.
lato
Začátečník

Nový příspěvek od lato »

Chtěl jsem napsat bl bec. Toto fórum mi to jaxi nedovolí a samo přepisuje :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

PMA.jpg
Ale měřil jej při jiném výkonovém rozložení signálu, než jaké se vyskytuje v akustickém signále, proto ty rozdíly mezi měřením a poslechem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Federmann píše:Perlu mu můžu se souhlasem Renowna na vlastní náklady během hodinky přijet odstranit. Tak uvidíme jak to za pár minut pokročí.
Uvidíme jaký je zájem o hledání pravdy.
vanado
NNN

Federmann píše:
PMA.jpg
Ale měřil jej při jiném výkonovém rozložení signálu, než jaké se vyskytuje v akustickém signále, proto ty rozdíly mezi měřením a poslechem.
Chcete spochybnit meranie?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše:Chcete spochybnit meranie?
Rozhodně ano!
Federmann píše:
Federmann píše: Obrázek
Specielně pro vás ještě jednou, tolikrát omílaný graf jsem označil červenou čarou vyznačující výkonovou hranici akustického signálu a tuto hranici je třeba u zesilovače řešit, to je to maximum, které se v hudbě může vyskytovat. Pokud vidím, že při 100kHz nebude výkon větší jak 1/10 000 výkonu pro řádově stovky Hz pak nemusím zaručovat a konstruovat zesilovač, tak abych takové výkony bezchybně zpracoval, to bych potom musel zesilovač stejně dimenzovat i na spodním pásmu a chtít, aby zvládl 10 000 násobné přetížení.
Mnohokráte jsem napsal, měřit za podmínek, které jsou v akustickém signále, to je pod tou červenou čarou, ale zesilovač umí mnohem více, pokud se chce měřit nad čarou, je třeba měřit před filtrem, feritovou perlou, která je určená jen pro podmínky, které mohou nastat v akustickém signále! Takže měření nad čarou před, nebo ji úplně vyřadit (kleštičky a rozdrtit), ten akustický signál si toho ani nevšimne, ale měření může být až po limitaci, bez ohledu na frekvenci. Vidím, že tak triviální věc mnozí nedokážou vůbec pochopit.
vanado
NNN

Federmann píše:
Rozhodně ano!

Takze kedy dodate vlastne merania, a nie simulacie?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše:
Federmann píše:
Rozhodně ano!

Průběhů z osciloskopů je na stránkách více jak dost, včetně přenosové charakteristiky, jde o skutečná měření, pokud je někdo nepozná, je to jeho problém, který se vleče řadu let. Pokud chce být někdo přítomen opakovanému měření stačí se domluvit na termínu.

Zkreslení zatím nemám na čem změřit.

Asi tak.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanadoo píše:A vsetko zacina od zaciatku, vid federland
Nejkratší cesta k výsledku je to doměřit u Vaňka, ale o to zjevně zatím není zájem. Tak to pro dnešek balím.
hcrevize
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Jasně když se měření nelíbí, tak svedu vinu na perlu popřípadě spochybním měření a jede se dál............ :x :twisted: :cry:
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

hcrevize píše:Jasně když se měření nelíbí, tak svedu vinu na perlu popřípadě spochybním měření a jede se dál............ :x :twisted: :cry:
Bylo to dostatečně dopředu avízované od úterka jsem se tomu snažil předejít, takto to může vypadat spíše jako záměr, měřit úmyslně mimo podmínky, které jsem uvedl.

Obrázek

V pondělí to bylo mnohým k smíchu a nyní by se chtěli mnozí divit, že to dopadlo přesně podle toho, jak jsem napsal a snad popírat, že jsem to napsal.
hcrevize
Začátečník
Kontaktovat uživatele:

Federmann píše:
Průběhů z osciloskopů je na stránkách více jak dost, včetně přenosové charakteristiky, jde o skutečná měření, pokud je někdo nepozná, je to jeho problém, který se vleče řadu let. Pokud chce být někdo přítomen opakovanému měření stačí se domluvit na termínu.

Zkreslení zatím nemám na čem změřit.

Asi tak.
[/quote]
Stačí zakoupit měřící kartu do PC třeba taková ESI@Juli se nechá pořídit do 3000,-kČ,-
To myslím není nijak závratná investice. ;)
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Možná to zkusím na integrované a podle výsledku uvidím, ale k čemu to povede, když to bude dopředu zpochybněno jak řada jiných doložených průběhů.
danhard
Trvalý BAN

Federmann píše: Bylo to dostatečně dopředu avízované od úterka jsem se tomu snažil předejít, takto to může vypadat spíše jako záměr, měřit úmyslně mimo podmínky, které jsem uvedl.
Tak moment, bylo měřeno se stejným zesilovačem s jakým bylo poslechově testováno !
Jestli chceš Federmanne měřit nějaký jiný, upravený zesilovač, tak si k němu laskavě udělej znova i poslechové testy !!!
danhard
Trvalý BAN

Kromtoho mizerný odstup od produktů padesátky při vybuzení nemá s výstupním filtrem nic společného, je to čistě produkt blbé konstrukce.
lato
Začátečník

Nový příspěvek od lato »

Federmann píše:ale k čemu to povede, když to bude dopředu zpochybněno jak řada jiných doložených průběhů.
Mluvíte za sebe?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Mnozí řadu let nerozeznají simulace od měření
Odpovědět