Nebuďte negramotní poosmé, aneb proč měření nemůže odrážet p

danhard
Trvalý BAN

Re: Nebuďte negramotní poosmé, aneb proč měření nemůže odráž

Nový příspěvek od danhard »

vladzin píše:Vy moc dobře víte, že jsem měl na mysli ty stovky watů trvalého výkonu, které nikdy nebudou trvale využity.
A tohle je vlákno o tom, na jaký jmenovitý výkon bych měl zvolit zesilovač pro klidný domácí poslech ? Nějak tady Vladzine matete pojmy !
A myslíte že nějaký HQQF s údajnými 500W na kanál, ze kterých se vyvine že "tento kus byl navržen jako 100W" a nějakých 1W/4R/10kHz je už pro něj moc a neodpovídá hudebnímu signálu, že bude mít ty watty dostatečně využity ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Nový příspěvek od vladzin »

Bobby píše: To vobec nie je o tom, ci je norma makka alebo nie.
Ale mam pocit, ze ste mi opat umyselne nechcel porozumiet a vysvetluje opat nieco od veci a OFF TOPIC !
A najma odignoroval toto:
Actually, DIN 45 500, CNF 97-330, EIA RS-426 and the encompassing IEC 268-5 specify not pink noise, but pink noise filtered by a filter that provides sinificant attenuation in the low and high frequency region of the spectrum to more closely model the long-term spectral distribution of music. Pink noise itself does not accomplish this

Este vam nieco nie je jasne ?
Ziadne nahravky konkretnych CD s tym nemaju nic spolocne a tie blaboly s TC som akurat tak odignoroval.
S tou měkkostí normy jsem jen tak zavtipkoval.

Když pominu, že tam mají gramatickou chybu, tak co mi tím chcete sdělit, že ořezali na dolním a horním konci pásma růžový šum, aby se více podobal (chete-li blíže modeloval) spektrální charakteru hudebního signálu? vladzin
Bobby
NNN

Nový příspěvek od Bobby »

vladzin píše:Chcete snad popřít, že doma lidi neposlouchají na 2 x 2W RMS?
Nespochybnujem. A co este take sluchatkove zosilovace ...
Ale nesnazte sa tu takymto primitivnym sposobom dokazat, ze mate v niecom pravdu, pretoze toto je uplne off topic a debata je o sposobe merania !

Chcem vidiet teraz pre zmenu ja nejake seriozne odkazy na merania typu Federmann, cize hudobne Federwatty.

Takze spat k teme - tie DIN normy aj s ruzovym sumom ste teda uplne odignorovali ? A stale obhajujete F. ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše: A myslíte že nějaký HQQF s údajnými 500W na kanál, ze kterých se vyvine že "tento kus byl navržen jako 100W" a nějakých 1W/4R/10kHz je už pro něj moc a neodpovídá hudebnímu signálu, že bude mít ty watty dostatečně využity ?
Proto jsem vám napsal specifikaci mého QQF, jak jste po mně požadoval. A zřejmě to bylo v pořádku, protože jste neragoval. Můj QQF má ideálně využitý výkon a napájení. A dnes jsem ještě překopal předzesilovaž s BUF634 a docílil jsem konečně toho, že když dám poťák hlasitosti naplno, tak v repro je absolutní ticho, podotýkám, že QQF je zapnutý. A teď to má skutečně nádherný zvuk.
Bobby
NNN

vladzin píše:Když pominu, že tam mají gramatickou chybu, tak co mi tím chcete sdělit, že ořezali na dolním a horním konci pásma růžový šum, aby se více podobal (chete-li blíže modeloval) spektrální charakteru hudebního signálu? vladzin
Radsej gramaticku, ako fatal error v hlave. Preklep pri significant je uplne zanedbatelny. Mozno by ste si mali vsimat gramatiku svojho majstra na DIYaudio...
Vy tu vytiahnete CD a radite priemerovat sample a ja vam na to uvediem, ze "hudobny" signal pre meranie vykonu uz je davno definovany, co na tom nie je jasne neviem.
Bobby
NNN

vladzin píše:Já vidím jediný problém v tom, že není nijak definováno a nemyslím tím HQQF, myslím to obecně (nebo aspoň já jsem na to ještě nikde nenarazil) po jaký časový interval má mít zesilovač schopnost podat maximální hudební výkon, který může být například 3-5 násobek výkonu jmenovitého. Jsou to sekundy nebo milisekundy? U té normy DIN45000 je to dáno 10 minut, pro jmenovitý. Ale to už je možné chápat jako trvalý ne jako hudební. vladzin
Radovo ms, povedzme 10ms.
Tak snad sa uz na vas nieco nalepi tuto : http://sound.westhost.com/power.htm
A odporucam precitat pozorne, pretoze je tam spomenute aj preco su tieto peak watty uplne nezmyselne.
A aj posledny odstavec - "An amplifier with a much greater music power than its 'RMS' power usually has a transformer and/or filter capacitor that is too small. "
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše: Proto jsem vám napsal specifikaci mého QQF, jak jste po mně požadoval.
No ano, až když jsem vás se zeptal na konkrétní hodnotu jmenovitého výkonu uváděnou povinně podle norem jste uvedl jmenovitý výkon 2x25W/8R. Předtím jste "deklaroval", že zesilovač disponuje výkonem 85W na kanál, tedy hodnotou zcela jinou, více než 3x větší, stejně jako to mají ve zvyku ti šmejdi na tržnici, nebo Federmann :roll:
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše: Nespochybnujem. A co este take sluchatkove zosilovace ...
Ale nesnazte sa tu takymto primitivnym sposobom dokazat, ze mate v niecom pravdu, pretoze toto je uplne off topic a debata je o sposobe merania !

Chcem vidiet teraz pre zmenu ja nejake seriozne odkazy na merania typu Federmann, cize hudobne Federwatty.

Takze spat k teme - tie DIN normy aj s ruzovym sumom ste teda uplne odignorovali ? A stale obhajujete F. ?
To netvrdím, že něco ignoruji. jen mám osobní zkušenost, že když se to dobře navrhne, tak to může uštřit finance za trafa a taky to může hrát velmi dobře. A předhazování nějakých čínských šuntů a proti tomu zesolovač 2 x 200W, který má dva 500VA toroidy, je argumentace od zdi ke zdi. Není vše černobílé. Ale je pravda, jak to napsal jednou danhard, že aby se i blbci domluvili, tak musí být nějaké normy.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše: No ano, až když jsem vás se zeptal na konkrétní hodnotu jmenovitého výkonu uváděnou povinně podle norem jste uvedl jmenovitý výkon 2x25W/8R. Předtím jste "deklaroval", že zesilovač disponuje výkonem 85W na kanál, tedy hodnotou zcela jinou, více než 3x větší, stejně jako to mají ve zvyku ti šmejdi na tržnici, nebo Federmann :roll:
To tedy překrucujete skutečnosti. Snažil jsem se být objektivní a spíše bych čekal, že to oceníte. Ten zesilovač těch 85W dá, ja nevím jestli 1 sekundu nebo 5 sekund. A těch 2 x 25W jmenovitých také dá. A hraje to výborně. Není to totéž jako "šmejdi" na tržnici.
vanado
NNN

Nový příspěvek od vanado »

vladzin píše: To netvrdím, že něco ignoruji. jen mám osobní zkušenost, že když se to dobře navrhne, tak to může uštřit finance za trafa a taky to může hrát velmi dobře. A předhazování nějakých čínských šuntů a proti tomu zesolovač 2 x 200W, který má dva 500VA toroidy, je argumentace od zdi ke zdi. Není vše černobílé. Ale je pravda, jak to napsal jednou danhard, že aby se i blbci domluvili, tak musí být nějaké normy.
Tie normy su pre normalnych, a blci si vymyslaju vlastny slovnik a vlastne nazvy/ pojmy!
Bobby
NNN

proti tomu zesolovač 2 x 200W, který má dva 500VA toroidy
Ktory 2x200W zosilovac ma 2x500VA toroidy ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše: Radovo ms, povedzme 10ms.
Tak snad sa uz na vas nieco nalepi tuto : http://sound.westhost.com/power.htm
A odporucam precitat pozorne, pretoze je tam spomenute aj preco su tieto peak watty uplne nezmyselne.
A aj posledny odstavec - "An amplifier with a much greater music power than its 'RMS' power usually has a transformer and/or filter capacitor that is too small. "
Rád si to přečtu, určitě ne dnes večer, dnes jsem už napsal přes deset stránek a mám té angličtiny až nad hlavu. Ale v tom posledním odstavci je to lehce zavádějící. Píšou, že "obvykle mívá poddimenzovaný transformátor nebo filtrační kapacity". Ale uznejte, že to tak nemusí být vždy. Postavil jsem si QQF, mám tam 100VA toroid, symetrické napětí DC 40V a zvuk je vynikající.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše: Ktory 2x200W zosilovac ma 2x500VA toroidy ?
Nedávno to tady John Hidden doporučoval. A že má takový právě před sebou doma.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Pánové, ale mám pocit, že to s tím PMPO zavádíte poněkud na scestí. Uvědomte si. že to RMS je spočítáno i s těmi Peaks. Proto, když vypnu zesilovač, tak při průměrné hlasitosti jede ještě několik sekund na kondy. Nikoliv milisekund. Ale sekund.
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše:To tedy překrucujete skutečnosti. Snažil jsem se být objektivní a spíše bych čekal, že to oceníte. Ten zesilovač těch 85W dá, ja nevím jestli 1 sekundu nebo 5 sekund. A těch 2 x 25W jmenovitých také dá. A hraje to výborně. Není to totéž jako "šmejdi" na tržnici.
Nic nepřekrucuji Vladzine, ale skutečně se mě nechce zpětně hledat ty příspěvky a vaší snahu o zlepšení objektivity oceňuji.
85W dá 1 sekundu, nebo 5 sekund ? to si myslíte, nebo jste to nějak měřil ?
Myslet znamená hovno vědět, s tím souhlasím :lol:
Jmenovitý výkon 2x25W a 100VA trafo, tedy dvojnásobek jmenovitého výkonu.
Myslíte, že třeba taková DPA386 od Pavla Dudka se 100W jmenovitého výkonu na kanál a s 160VA trafem na kanál je nějak předimenzovaná ?
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše:Pánové, ale mám pocit, že to s tím PMPO zavádíte poněkud na scestí. Uvědomte si. že to RMS je spočítáno i s těmi Peaks. Proto, když vypnu zesilovač, tak při průměrné hlasitosti jede ještě několik sekund na kondy. Nikoliv milisekund. Ale sekund.
Jaké PMPO ? takový termín v tomto vlákně snad nikdo nepoužil, proč zavádíte Vladzine diskuzi někam do háje a přitom z toho ještě obviníte ostatní účastníky ?
Měl byste si spíš ujasnit ten pojem RMS výkon, nebo vy ho snad měříte na zátěži RMS voltmetrem a RMS ampérmetrem ?
Bobby
NNN

vladzin píše:Nedávno to tady John Hidden doporučoval. A že má takový právě před sebou doma.
To ja dobre viem a preto som cakal, ci sa chytite do vlastnej pasce.
Uz neplati -
To netvrdím, že něco ignoruji. jen mám osobní zkušenost, že když se to dobře navrhne, tak to může uštřit finance za trafa a taky to může hrát velmi dobře
Naco potom ? Je ten QQF zle navrhnuty ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše: Nic nepřekrucuji Vladzine, ale skutečně se mě nechce zpětně hledat ty příspěvky a vaší snahu o zlepšení objektivity oceňuji.
85W dá 1 sekundu, nebo 5 sekund ? to si myslíte, nebo jste to nějak měřil ?
Myslet znamená hovno vědět, s tím souhlasím :lol:
Jmenovitý výkon 2x25W a 100VA trafo, tedy dvojnásobek jmenovitého výkonu.
Myslíte, že třeba taková DPA386 od Pavla Dudka se 100W jmenovitého výkonu na kanál a s 160VA trafem na kanál je nějak předimenzovaná ?
Pokud má ta DPA386 PMPO výkon 300W na kanál (což pochybuji, že je tak konstruován, ale neznám ten zesilovač, jestli se mýlím tak mne opravte), tak by tam optimálně mohl být i 400VA.
Ale jestli to má max 100W na kanál, to jest nějakých dejme tomu 30W RMS na kanál s rezervou trojnásobku toho výkonu, tak by stačil 120VA. V podstatě těch 160VA je již trochu předimenzováno. Ale více nezaškodí, méně už může degradovat dynamiku.
Stejně ale vím, že se neshodneme, protože vy to počítání podle pana Fedremana neuznáváte.
vladzin
Bobby
NNN

danhard píše:Jaké PMPO ? takový termín v tomto vlákně snad nikdo nepoužil, proč zavádíte Vladzine diskuzi někam do háje a přitom z toho ještě obviníte ostatní účastníky ?
Měl byste si spíš ujasnit ten pojem RMS výkon, nebo vy ho snad měříte na zátěži RMS voltmetrem a RMS ampérmetrem ?
Bobby pouzil PMPO ako priklad federwattov :)
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše: Naco potom ? Je ten QQF zle navrhnuty ?
Co Naco?

Právě, že naopak, ten QQF je velmi dobře navržený.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše:
Já v tom mám jasno a jestli vy tomu nerozumíte, tak si to dostudujte na Wikipedii. Nebo zde, dnes jsem to tu dával: http://forum.federmann.cz/viewtopic.php ... 9&start=99
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše: Jaké PMPO ? takový termín v tomto vlákně snad nikdo nepoužil, proč zavádíte Vladzine diskuzi někam do háje a přitom z toho ještě obviníte ostatní účastníky ?
Ukažte mi odkaz, že někoho obviňuji, že zavádí diskusi někam jinam. Nepsal jsem, že někdo zavádí diskusi, psal jsem o PMPO ve smyslu, že ten výraz nesprávně chápou.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Federmann »

danhard píše:Všichni uvádějí jmenovitý výkon, což je údaj jaksi povinný podle norem, jestli uvede nějaké další výkonové údaje je na výrobci. )
"Mistři" se mistrně ohání normami o zesilovačích, ale jejich doložení je jaksi v nedohlednu, nestačí myslet, ale je třeba vědět, že jedinou normou pro Hi-Fi, je norma DIN 45500 a žádná jiná, která zcela jasně definuje několik výkonů a mezi nimi je i Výkon Hudební, já jej často uvádím, jako maximální, krátkodobý, přesně tak jej norma pro Hi-Fi DIN 45500 definuje.

Takže není třeba nic nového vymýšlet, jen je třeba se jediné normy pro Hi-Fi DIM 45500 držet a nevymýšlet žádné jiné ČS "Mistrům" vyhovující nesmysly! Nebo si snad někdo myslí, že tito výrobci si vymýšlí?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vanado
NNN

Federmann píše: Takže není třeba nic nového vymýšlet, jen je třeba se jediné normy pro Hi-Fi DIM 45500 držet a nevymýšlet žádné jiné ČS "Mistrům" vyhovující nesmysly! Nebo si snad někdo myslí, že tito výrobci si vymýšlí?[/size][/color]
Dajte viac linkov, prikladov z tohoto tisicrocia! Ten REVOX je z "roku pana"!
vanado
NNN

Evidentne vam dochadza predplateny objem dat.... ;)
Bobby
NNN

vladzin píše:Co Naco?

Právě, že naopak, ten QQF je velmi dobře navržený.
Naco mate tak predimenzovane trafa, ked to na pocuvanie 2x2W nie je potreba.
Otazka je dufam jasna.
Bobby
NNN

vladzin píše:Já v tom mám jasno a jestli vy tomu nerozumíte, tak si to dostudujte na Wikipedii. Nebo zde, dnes jsem to tu dával: http://forum.federmann.cz/viewtopic.php ... 9&start=99
Sakra Federmann, to obmedzenie na 1 quote je uplne na %#$%#$%. Aspon 2 treba.
Potom ani vladzin netusi, na koho reaguje...
A okrem toho my sme NNN, nie je nasou povinnostou nieco studovat.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Bobby píše: Naco mate tak predimenzovane trafa, ked to na pocuvanie 2x2W nie je potreba.
Otazka je dufam jasna.
Mám tam jeden kus 100VA toroid. Věřím, že by stačil i 40VA, mám teď jeden takový hezký kousek doma, tak se chystám to vyzkoušet. Já kromě toho, že tady rád plkám, také rád zkouším v praxi a to je podstatné. Ten 100VA tam mám především proto, že se obtížně shání trafo na nižší výkon, ale na vyšší napětí, abych zajistil to potřebné napětí pro PMPO. Rozumíte mi?
Bobby
NNN

Federmann píše:Takže není třeba nic nového vymýšlet, jen je třeba se jediné normy pro Hi-Fi DIM 45500 držet a nevymýšlet žádné jiné ČS "Mistrům" vyhovující nesmysly! Nebo si snad někdo myslí, že tito výrobci si vymýšlí?[/size][/color]
Preco nas tu zavadzarte zase.
Nikde ste nemali pri tom vasom jednom cisle nikdy uvedene, ze ide o hudobny vykon.
Tak tabulka je ekvivalent (aj to este chaby) toho, co som sem uviedol zo stereophile pre par hodinami.
strakat
NNN

Nový příspěvek od strakat »

Edit príspevku: Ďalšia skvelá hláška
"Vaše zpráva obsahuje 1024 znaků. Maximální povolený počet znaků je 600."
strakat
NNN

Naše vývojové oddelenie sa rozhodlo navrhnúť najnovší model automobilu podľa "topologie Federmann". Dlhodobými štatistickými sledovaniami sa došlo k záveru že:
- priemerná obsadenosť auta je 1,3 osoby
- priemerná denná prejdená vzdialenosť je 50 km
- priemerná rýchlosť pohybu vozidla je 32 km/h

Tešíte sa na riešenie? NEODCHÁDZAJTE!!!

Ešte skúška slovníka odborník , strakat
strakat
NNN

Takže sme naše rodinné MPV predimenzovali a navrhli mu celé DVE sedadlá. Na priemernú rýchlosť mu postačuje motor s výkonom 18kW, ktorý má spotrebu iba 4,3 l/100km. Keďže denne sa s vozidlom prejde v priemere 50km, palivová nádrž má objem 2,5 litra. Nemalé prostriedky sme ušetrili aj na dimenzovaní bŕzd. Naši technici použili ráfiky z bicykla a na ne sa plne osvedčili tzv. V brzdy.
strakat
NNN

Pre potrebu krátkodobého veľkého výkonu si vozidlo vezie nádrž s dusíkom, ktorý dokáže zdvihnúť výkon motora až na 1200 kW. Uvedené zlepšenie však doporučujeme používať uvážene, za dobrej viditeľnosti a s prehľadom dopravnej situácie pred vozidlom do vzdialenosti minimálne 15 km.

Zvláštne, vladzin použil slovo b_lbec (bez podtržníka) a nenapísalo mu odborník....
Odpovědět