Nebuďte negramotní pošesté, aneb exploze neznalosti a xenofo

vanado
NNN

Re: Nebuďte negramotní pošesté, aneb exploze neznalosti a xe

Nový příspěvek od vanado »

Vladzin, skus aj toto CD http://www.amazon.com/Livefields-Toto/d ... 916&sr=1-3 nie je to ziadna akusticka vychytavka, ale bolo by zaujimave kedy mu dojde dych. Ako ten "technologicky 40r. zosik" zvladne hned prve intro. Potom by ma zaujimala skladba č 7. (Mam rad bycie)
Dalej napr. toto CD http://www.amazon.com/XLO-Reference-Tes ... 317&sr=1-1 , vsak ked uz je koncacik pekne zahriaty, napr. skladba č. 18.
To bude ine čudo judo...!
strakat
NNN

Nový příspěvek od strakat »

V meraní pri ktorom sa použila zvuková karta a nejaká zbastlená pomôcka s NE55 obvodom je pekne zdokumentované čo lezie von zo zvukovky a tiež čo pridáva zbastlená pomôcka. Hrôza nastala až po pripojení HQQQF....
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

Nový příspěvek od vladzin »

vanado píše:Vladzin, skus aj toto CD http://www.amazon.com/Livefields-Toto/d ... 916&sr=1-3 nie je to ziadna akusticka vychytavka, ale bolo by zaujimave kedy mu dojde dych. Ako ten "technologicky 40r. zosik" zvladne hned prve intro. Potom by ma zaujimala skladba č 7. (Mam rad bycie)
Dalej napr. toto CD http://www.amazon.com/XLO-Reference-Tes ... 317&sr=1-1 , vsak ked uz je koncacik pekne zahriaty, napr. skladba č. 18.
Tak ty skladby hoď do Flac a pošli mi to přes edisk na opus111@seznam.cz Rád ti na to napíši refrence. Mohu ti na oplátku ve Flac poslat tu skladbu Pat Coil.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:V meraní pri ktorom sa použila zvuková karta a nejaká zbastlená pomôcka s NE55 obvodom je pekne zdokumentované čo lezie von zo zvukovky a tiež čo pridáva zbastlená pomôcka. Hrôza nastala až po pripojení HQQQF....
Moc tomu nevěřím.
strakat
NNN

Čomu? Preboha, veď sú tam obrázky s popisom čo sa meralo a za akých podmienok. Rovnaké výsledky vyliezli aj z meraní PMA v Rožnove. Ani tým neveríte? Federmanovým meraniam však áno....
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Čomu? Preboha, veď sú tam obrázky s popisom čo sa meralo a za akých podmienok. Rovnaké výsledky vyliezli aj z meraní PMA v Rožnove. Ani tým neveríte? Federmanovým meraniam však áno....
To bych potom musel věřit i tomu, že "Cello" je nějaký šunt, když nevydržel měření na 100kHz.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

vanado píše:Vladzin, skus aj toto CD http://www.amazon.com/Livefields-Toto/d ... 916&sr=1-3 nie je to ziadna akusticka vychytavka, ale bolo by zaujimave kedy mu dojde dych. Ako ten "technologicky 40r. zosik" zvladne hned prve intro. Potom by ma zaujimala skladba č 7. (Mam rad bycie)
Tak jsem si poslechl tu skladbu (18) Weinberger & Dallas Wind Symphony , Polka and Fugue by XLO RR (Test And Burn-In CD).
Opravdu skvělá nahrávka. Žádná zmršená dynamika nějakým masteringem. Takže jsem si hezky přidal na hlasitosti, jako když poslouchám Pat Coil. a vychutnal jsem si fortissima. Skvělý prostor jak levo-pravý, tak předozadní. Nástroje hezky separované. Činely hezky živé. Opravdu lahůdka, díky.
Jo a zesík to zpracoval dokonale, žádné přepálené pojistky, jestli jsi něco podobného očekával.
vanado
NNN

vladzin píše:To bych potom musel věřit i tomu, že "Cello" je nějaký šunt, když nevydržel měření na 100kHz.
Ale klud Vladzin! Tu si precitaj o tom nieco: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... 575#138575
Ak neveris odmeraj si to sam :lol:
vanado
NNN

vladzin píše:Tak jsem si poslechl tu skladbu (18) Weinberger & Dallas Wind Symphony , Polka and Fugue by XLO RR (Test And Burn-In CD).
Opravdu skvělá nahrávka. Žádná zmršená dynamika nějakým masteringem. Takže jsem si hezky přidal na hlasitosti, jako když poslouchám Pat Coil. a vychutnal jsem si fortissima. Skvělý prostor jak levo-pravý, tak předozadní. Nástroje hezky separované. Činely hezky živé. Opravdu lahůdka, díky.
Jo a zesík to zpracoval dokonale, žádné přepálené pojistky, jestli jsi něco podobného očekával.
Aku mas zostavu? Inak pocuj, cinely si pocul, ale kurva to nie je len o cineloch :lol: ! A ten nabeh organu si pocul, alebo to ti ho hqq frekvencne odstrihol? Ak ti to hqq odstrihol tak si prisiel o krasnu pasaz pri ktorej naskakuju zimomriavky! Mohol si to pocuvat v tej hlasitosti ako na zaciatku, alebo si to rychlo tlmil? :lol:
Daj tu zostavu, rychlo ;)
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

vanado píše:
vladzin píše:Tak jsem si poslechl tu skladbu (18) Weinberger & Dallas Wind Symphony , Polka and Fugue by XLO RR (Test And Burn-In CD).
Aku mas zostavu? Inak pocuj, cinely si pocul, ale kurva to nie je len o cineloch :lol: ! A ten nabeh organu si pocul, alebo to ti ho hqq frekvencne odstrihol? Ak ti to hqq odstrihol tak si prisiel o krasnu pasaz pri ktorej naskakuju zimomriavky! Mohol si to pocuvat v tej hlasitosti ako na zaciatku, alebo si to rychlo tlmil? :lol:
Daj tu zostavu, rychlo ;)
Právě, že jsem si ještě na začátku hlasitost přidal, protože to je u těch referenčních nahrávek normální, že se hlasitost přidá. Stejně jako u Pat Coil.
Soubor je ve Flac, normálně 44,1 a 16 bit. Kdyby to bylo v HD rozlišení, tak by to mohl být určitě ještě lepší vjem. Mám takové nahrávky a teprve s tím QQF jsem si je náležitě vychutnal.
Poslouchal jsem to na ESA-Julii, předzesilovač PMA-sluchátkový bufer, zesík QQF-55KS-500W (výkon spočítal Danhard na 125W) a bedny (80 litrů) = středo-bass Beyma 8BR40, výšky Visaton DSM25FFL. Výhybku jem dělal sám a je perfektně odladěná pomocí programu Holm-Impuls. Pokud bych si to vypálil na CD, tak mám možnost si to přehrát i na CD Denon 1920.
Jinak ty varhany jsem slyšel úplně perfektně. Stejně jako triangl na začátku i uprostřed skladby.
Prostě ten QQF je skvělý zesík.
danhard
Trvalý BAN

Nový příspěvek od danhard »

vladzin píše:zesík QQF-55KS-500W (výkon spočítal Danhard na 125W)
Nic takového, pokud si pamatuji, tak to mělo být 100W trafo a do 8R zátěže, napětí trafa si už nepamatuji, ale bylo to tuším 85W špčkový sin výkon, samozřejmě na ten si nesáhnete, protože při normálním vytížení spadne napájecí napětí, lze uvažovat cca 70W hudební a cca 50W jmenovitý (2x50W, pro zatížení v obou kanálech), trvalý maximálne tak 2x10W, ale to je celkem přiměřené.
Když mě dáte přesné vlastnosti toho trafa, tak vám mohu říci přesné hodnoty, které tam naměříte.
A dá se to spočítat velmi rychle z hlavy, násobilku snad zvládáte a komplikovat to nějakými odmocninami, abych je vzápětí zase umocnil netřeba.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše:
vladzin píše:zesík QQF-55KS-500W (výkon spočítal Danhard na 125W)
Nic takového, pokud si pamatuji, tak to mělo být 100W trafo a do 8R zátěže, napětí trafa si už nepamatuji, ale bylo to tuším 85W špčkový sin výkon, samozřejmě na ten si nesáhnete, protože při normálním vytížení spadne napájecí napětí, lze uvažovat cca 70W hudební a cca 50W jmenovitý (2x50W, pro zatížení v obou kanálech), trvalý maximálne tak 2x10W, ale to je celkem přiměřené.
Když mě dáte přesné vlastnosti toho trafa, tak vám mohu říci přesné hodnoty, které tam naměříte.
A dá se to spočítat velmi rychle z hlavy, násobilku snad zvládáte a komplikovat to nějakými odmocninami, abych je vzápětí zase umocnil netřeba.
Během přehrávání té skladby jsem připojil napájení zesilovače přes měřič spotřeby.
Současně jsem připojil na kondenzátory v napájení multimetr a měřil jsem. Okamžitá spotřeba zesilovače byla pod 5W! Ve fortissimu, které se nachází asi ve 2/3 skladby stoupl okamžitý odběr ze sítě asi na 20W a to jen po dobu asi 10 sekund. Napájecí napětí na kondech se ani nehnulo.
Vaše obavy o poklesu napětí a poklesu výkonu jsou tedy zcela liché.
strakat
NNN

Čakal som s akým highendom sa pochválite. Beyma 8BR40 a Visaton DSM25FFL sú asi adekvátnymi partnermi ku QQQF. Podľa parametrov tej Beymy si ju neviem dosť dobre prdstaviť v 80 litrovej ozvučnici, to je objem pre 10 alebo 12 palcový reproň. Pri návrhu výhybky určite pomáhal p. prfesor so svojimi cennými radami. Je vidno že QQQQF to má všetko úplne pod kontrolou, dokonca aj spotrebu. To 500W v jeho názve asi nie je výkon, keďže spotreba zo siete bola 20W až 10 sekúnd tej najhlasnejšej pasáži. To len potvrdzuje danhardove slová, že to má max. 2x10W. Potom ale nerozumiem pri akej hlasitosti počúvate.
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše: Během přehrávání té skladby jsem připojil napájení zesilovače přes měřič spotřeby.
Současně jsem připojil na kondenzátory v napájení multimetr a měřil jsem. Okamžitá spotřeba zesilovače byla pod 5W! Ve fortissimu, které se nachází asi ve 2/3 skladby stoupl okamžitý odběr ze sítě asi na 20W a to jen po dobu asi 10 sekund. Napájecí napětí na kondech se ani nehnulo.
Pokud budete chtít po zesilovači nějaký výkon, tak samozřejmě napětí poklesne. Pokud chcete prd, tak se ani nehne :) Jestli máte nějaký "měřič spotřeby" ze supermarketu, tak zapomeňte, že by dobře změřil spotřebu pod 20W.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Čakal som s akým highendom sa pochválite. Beyma 8BR40 a Visaton DSM25FFL sú asi adekvátnymi partnermi ku QQQF. Podľa parametrov tej Beymy si ju neviem dosť dobre prdstaviť v 80 litrovej ozvučnici, to je objem pre 10 alebo 12 palcový reproň. Pri návrhu výhybky určite pomáhal p. prfesor so svojimi cennými radami. Je vidno že QQQQF to má všetko úplne pod kontrolou, dokonca aj spotrebu. To 500W v jeho názve asi nie je výkon, keďže spotreba zo siete bola 20W až 10 sekúnd tej najhlasnejšej pasáži. To len potvrdzuje danhardove slová, že to má max. 2x10W. Potom ale nerozumiem pri akej hlasitosti počúvate.

Opět jen dokazujete, že nerozumíte souvislostem. To měření spotřeby jasně dokazuje, že by tam stačilo i trafo 40W a nikdo by nepoznal rozdíl ve zvuku. Mám tam teď trafo 100W, protože jsem jej měl doma v zásobách. Jinak výkon to dá v pohodě do 8R těch dejme tomu, ať nedráždím danharda, 85W na kanál.

Jinak ten výškáč DDSM25FFL je Hi-End
A Beyma 8BR40 je Studio Reference Série

Je vidět, že tomu nerozumíte!
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše:
vladzin píše: Během přehrávání té skladby jsem připojil napájení zesilovače přes měřič spotřeby.
Pokud budete chtít po zesilovači nějaký výkon, tak samozřejmě napětí poklesne. Pokud chcete prd, tak se ani nehne :) Jestli máte nějaký "měřič spotřeby" ze supermarketu, tak zapomeňte, že by dobře změřil spotřebu pod 20W.
Pokud jsou to krátkodobé špičky, což je případ v hudebních nahrávkách 99,99%, tak napětí nepoklesne. Vykryjou to kondy.
Rád bych vám napsal, že tomu nerozumíte, ale vím, že jste odborník, tak by to bylo ode mne hloupé.
Tak aspoň, snažte se být objektivní.
strakat
NNN

Je vidno že tomu rozumiete. Prosím vysvetlite mi ako je možné že zosilovač má spotrebu 20W v špičke, napätie na kondoch nepoklesne, ale tvrdíte že na výstupe je 85W??? Mali by ste vedieť že nexistuje perpetuum mobile prvého ani druhého druhu. Možno Federmann vymyslel perpetuum mobile nejakého vyššieho druhu, ale s tým by sa už dávno pochválil.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Je vidno že tomu rozumiete. Prosím vysvetlite mi ako je možné že zosilovač má spotrebu 20W v špičke, napätie na kondoch nepoklesne, ale tvrdíte že na výstupe je 85W??? Mali by ste vedieť že nexistuje perpetuum mobile prvého ani druhého druhu. Možno Federmann vymyslel perpetuum mobile nejakého vyššieho druhu, ale s tým by sa už dávno pochválil.
Nic takového, co tady píšete jsem netvrdil. Vy přeci musíte moc dobře vědět, že tu energii si zesilovač odebere z filtračních kondenzátorů. Na ty krátké špičky je tam energie dostatek. A pokud je zesilovač v režimu nízkého výkonu, tak trafo tu energii do těch kondů doplní. A tak se to stále opakuje. Ale to jsou přeci pane danharde úplně triviální věci. Udělejte jednoduchý pokus. Pusťte si muziku a vypněte napájení zesilovače. Pokud nemáte zesilovač řešen tak, že ihned odpojí nějaké relé repro, tak uslyšíte, že zesilovač hraje ještě nějakou dobu poté, co bylo vypnuto napájení do primárního vinutí transformátoru. Odkud se asi na energir bere? Že by perpetum mobile, jak naznačujete? Nikoliv! Zesilovač si odebírá energii z filtračních kondenzátorů. Už tomu rozumíte?
Vladzin
strakat
NNN

Potom ale na kondoch klesá napätie.
vladzin píše:Napájecí napětí na kondech se ani nehnulo. Vaše obavy o poklesu napětí a poklesu výkonu jsou tedy zcela liché.
A Weinbergerova Polka si výkon žiada.
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

strakat píše:Potom ale na kondoch klesá napätie.
vladzin píše:Napájecí napětí na kondech se ani nehnulo. Vaše obavy o poklesu napětí a poklesu výkonu jsou tedy zcela liché.
A Weinbergerova Polka si výkon žiada.
Ta skladba je opravdu náročná. Aspoň vidíte, jak je ten QQF dobře navržený, že to v pohodě zvládá.
vanado
NNN

Vladzin mam pocit, ze pri tejto uvedenej zostave islo o skutocne verny prejav s perfektnou lokalizaciou, objemom a detajlami, vsak?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

vanado píše:Vladzin mam pocit, ze pri tejto uvedenej zostave islo o skutocne verny prejav s perfektnou lokalizaciou, objemom a detajlami, vsak?
Přesně tak. Jako by se ten dechový orchestr přede mnou zhmotnil. Vůbec jsem nevnímal repro, jen plochu, ve které byly rozestavěné jednotlivé nástroje. Dokonalá dynamika a prostor a barva nástrojů. Opravdu kvalitní nahrávka, která dokonale vynesla na povrch kvality QQF. A ještě jinými slovy řečene, za úžasně málo peněz, úžasně mnoho muziky.
danhard
Trvalý BAN

vladzin píše: Pokud jsou to krátkodobé špičky, což je případ v hudebních nahrávkách 99,99%, tak napětí nepoklesne. Vykryjou to kondy.
Rád bych vám napsal, že tomu nerozumíte, ale vím, že jste odborník, tak by to bylo ode mne hloupé.
To se právě snažím.
Co jsou to krátkodobé špičky ? jakou amplitudu mají, když jste jejich nevýskyt ohodnotil konkrétním přesným číslem 99,99% ?
To jste změřil, vyhodnotil z digitálních dat, je to váš subjektivní názor, nebo jen papouškujete nějakou pseudoteorii ?
vladzin
Nadějný Hi-Fi_sta

danhard píše:
vladzin píše: Pokud jsou to krátkodobé špičky, což je případ v hudebních nahrávkách 99,99%, tak napětí nepoklesne. Vykryjou to kondy.
To se právě snažím.
Co jsou to krátkodobé špičky ? jakou amplitudu mají, když jste jejich nevýskyt ohodnotil konkrétním přesným číslem 99,99% ?
To jste změřil, vyhodnotil z digitálních dat, je to váš subjektivní názor, nebo jen papouškujete nějakou pseudoteorii ?
To jste mne špatně pochopil s tím číslem 99,99%. Myslel jsem to tak, že v převážné většině nahrávek (99,99%) se nebude vyskytovat signál s takovou amplitudou a současně délkou trvání, aby to vyčerpalo energii z kondů natolik, že by pokleslo napětí a tím potažmo výkon. Tím číslem 99,99% připouštím, že se může v 0,01% signálu vykytnout případ, že k tomu vyčerpání energie z kondů dojde, ale pro mne to nemá praktický význam. Rozumíte mi?
Vladzin
Bobby
NNN

Nový příspěvek od Bobby »

Federmann píše:Amplituda vstupního napětí 100mV!

Je zajímavé, že jsou vždy nejchytřejší ti co u toho ani nebyli.

http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... x-spv-250p
http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -internetu
Co je na vasom webe je uplne irelevantne, pretoze to casto podlieha spatnym upravam a cenzure.
Na tu kauzu s Aldaxom si viaceri velmi dobre pamatame a aj na reci, ako vase HQXY zvladaju pri velkom vykone plnu sirku pasma az do mnohych stoviek kHz a kazdy zosilovac by to mal zvladat tiez. Nakoniec sa ukazalo, ze Aldax SPV250 to zvlada tiez, ] a naviac vase meranie bolo pred tlmivkou, co je umyselnej na vasich strankach zamlcane.
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 21#p126421
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 93#p127493
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 09#p127609
A par VELMI zaujimavych a nezodpovedanych otazok:
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 25#p127725

Okrem toho neviem, ci to bol zrovna ten merany modul, alebo ten, z ktoreho merania boli kritizovane grafy, ale autor dodatocne priznal/zistil, ze pri osadzovani spravil chybu.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Federmann »

Bobby píše: Okrem toho neviem, ci to bol zrovna ten merany modul, alebo ten, z ktoreho merania boli kritizovane grafy, ale autor dodatocne priznal/zistil, ze pri osadzovani spravil chybu.
Pletete páté přes deváté, jde o dva odlišné moduly 100 a 250, chyba byla u 100 a shořela 250 a kdyby ty diskuse nezmoderovali, mohlo tam být dodnes dostatek grafů, ale asi jim náramně vadily.
danhard
Trvalý BAN

Že by "podle sebe soudím tebe" ?
Na audiowebu se žádné diskuze ani články nezmoderovaly, zato zde se to děje stále a prokazatelně !
Třeba tento článek:
http://www.federmann.cz/index.php/zdroj ... -zkresleni
informace o aktualizaci se tam objevila až dnes, ale ještě že máme webcache, aby jsme viděli původní verzi
http://webcache.googleusercontent.com/s ... Hledat&lr=
samozřejmě o nějaké aktualizaci ani ťuk :roll:
Dovolím si sem pastnout ještě obrázek, s tím "nejsprávnějším Fedrmannovským výpočtem", přeci jen i obsah cache jednou zmizí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Milý pane Daněčku, další lichý pokus o OT či Flame war?

Základní výpočet zkreslení je z Výkonů, tudíž pro odporovou zátěž ze čtverce či mocniny napětí. Používá se rovněž výpočet z napětí či proudů, tak se zde nesnažte vymýšlet nesmysly o chybném výpočtu. Srovnejte si laskavě v hlavě nejdříve výpočet zkreslení z výkonu či z napětí a až poté něco ukvapeného pište. Základů elektrotechniky znalý člověk to dokáže na první pohled ze zápisu ihned pochopit a nepotřebuje na to několik let.
strakat
NNN

To sú vaše výpočty nie danhardove.
Rovnako sa prepisuje história ohľadom merania Aldax vs. QQF. Vtedy ste sa pozastavoval nad tým že SPV100 nezvládla viac ako 0,7W do 100kHz keď QQF zvládol plný výkon. Teraz tvrdíte, že na 100kHz je útlm 60dB a netreba tam plný výkon. Podľa najnovších výpočtov bol SPV100 veľmi preťažený a preto zhorel.
Bobby
NNN

Federmann píše:
Bobby píše: Okrem toho neviem, ci to bol zrovna ten merany modul, alebo ten, z ktoreho merania boli kritizovane grafy, ale autor dodatocne priznal/zistil, ze pri osadzovani spravil chybu.
Pletete páté přes deváté, jde o dva odlišné moduly 100 a 250, chyba byla u 100 a shořela 250 a kdyby ty diskuse nezmoderovali, mohlo tam být dodnes dostatek grafů, ale asi jim náramně vadily.
Budiz, beriem omyl na seba, avsak je najjednoduchsie, resp. je to uz klasicky uhybny manever, vybrat si nepodstatnu drobnost a ostatne prehliadnut :)
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Zde to máte zadokumentované
Bod destrukce Aldax SPV 250P
Při cca 200kHz je u zesilovače Aldax SPV 100 pokles zesílení cca 9dB. Při konstantním vstupním napětí to odpovídá výstupnímu výkonu pod 0,7W! U zesilovače Aldax SPV 250P byl průběh obdobný.
Včetně reakce, že se zesilovače ALDAX nesmí nad akustickým pásmem používat. A zde je zase diskuse, ať ji nemusíte hledat.
Bobby
NNN

Federmann píše:Zde to máte zadokumentované
Bod destrukce Aldax SPV 250P
Při cca 200kHz je u zesilovače Aldax SPV 100 pokles zesílení cca 9dB. Při konstantním vstupním napětí to odpovídá výstupnímu výkonu pod 0,7W! U zesilovače Aldax SPV 250P byl průběh obdobný.
Včetně reakce, že se zesilovače ALDAX nesmí nad akustickým pásmem používat. A zde je zase diskuse, ať ji nemusíte hledat.
Preco zase umyselne klamete ?
http://forum.audioweb.cz/viewtopic.php? ... 24#p127724
SPV250 je schopna při zajištění určitých opatření /odpojení Boucherotova členu/ pracovat S PLNÝM SINUSOVÝM VÝKONEM 250W až do kmitočtu 150kHz.
Nicméně my v technických podmínkách garantujeme rovný a lineární přenos pouze do kmitočtu 40kHz, nikdo nikdy víc nepotřeboval a ani po nás nechtěl, není k tomu sebemenší důvod. I kdyby naše zesilovače někdo napájel dobrým SACD přehrávačem /a NAD M5 opravdu dobrý je/, jdoucím z principu do cca 50kHz, nebude s tím ten zesilovač mít problém.
Odpovědět