Jak Vám to hraje, aneb konkrétní komponenty

Část fóra věnovaná obecné problematice z oblasti audia, videa a podobně.
klop
Začátečník

Jak Vám to hraje, aneb konkrétní komponenty

Nový příspěvek od klop »

Zajímá mě jaké používáte zdroje zvuku pane inženýre. Co jste vyzkoušel, co sem Vám líbilo, u čeho jste zůstal (gramo, SACD přehrávače, zvukové karty, AD převodníky). Výrobci, modely, konstrukce,...

A taky jakou aparaturu budíte. Výrobce, typy, konstrukce, měniče pod i nad 20kHz. Sluchátka?

Jakou hudbu vlastně posloucháte, jestli si vůbec uděláte čas pro své vytížení. Konstruování je jedna záležitost a záliba v hudbě s ní nemusí souviset :-)
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak Vám to hraje, aneb konkrétní komponenty

Nový příspěvek od Federmann »

Rozhodl jsem se udělat jisté, krátké ohlédnutí za minulostí a napsat kratičký článek „Hi-Fi vs. High-end“. Myslím si, že dnešní High-end-isti, rádoby Hi-Fi-sti o minulosti vůbec netuší a je to obrovská škoda. Je dobré znát minulost a vědět, že ten analog u kterého byli Hi-Fi-sti, nebyl zas tak špatný a dnešní High-end-isti by mohli mnohé někdejším Hi-Fi-stům ještě dnes závidět.

Doufám, že zítra článek vyjde.
klop
Začátečník

Nový příspěvek od klop »

Jsem zvědav, jestli v článku uvedete něco konkrétního z toho, na co jsem se ptal v předchozím příspěvku.

Samozřejmě že toto téma je vhodné pro všechny kteří chtějí uvést své poslechové řešení.

Jsem si jist, že v dřívějších dobách, méně ekonomicky příznivých, byli Hi-Fisté nuceni k větší důvtipnosti. A naopak dnes je tento důvtip potlačen množstvím peněz nacpaných do High-Endu. Věřím však že pro věrný poslech není nutný High-End (reprosoustavy). Kombinace komerčně prodávaných reprosoustav (Hi-Fi) doplněných o další pásmo reproduktorů např. Taket musí být dostačující. Nebo snad není nic lepšího než vlastnoručně navržené reprosoustavy?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Něco mále jsem nastínil zde. Další díl však bude příliš kritický a mnohem zajímavější.
klop
Začátečník

Nový příspěvek od klop »

Jsem velice rád za Váš profesionální přístup k návrhu zesilovače.

Proto mě mrzí, že nepublikujete žádné informace o Vašich konkrétních zdrojích signálu a o měničích, jenž jsou napájeny zesilovači.

Přece jen, uvedl jste ideální zdroje hudby i ideální reproduktory, ale na čem vychutnáváte hudbu Vy sám neuvádíte.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jsem skromný člověk, nemám žádné superstudio, většina konstrukcí je pro cizí, bez nároků na zisk. Zdroje signálu jsou různé, velmi často jde o přímý hudební signál vytvořený nástrojem. Stejně tak elektroakustické měniče, od levných až po HORNy. Vytvořil jsem Galerii realizací QQF-55-XXXx a HQQF-55-XXXxx možná někdo bude mít zájem své dílo zveřejnit, většinou však jde o soukromé projekty.
Odpovědět