Stránka 1 z 1

HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 12:53:45
od Federmann
HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu!

Právě takto by se dala charakterizovat týdenní usilovná práce trojice členu hifi.slovanetu PMA, BV a Kazzatele. Po týdnu usilovného psaní OT textů skončila většina jejich příspěvků v koši, ale vlákno na diyAudio bylo konečně alespoň zamknuto.

Když se podíváme od poslední stránky: nikdy jsem o 10V zenerových diodách v souvislosti s omezením proudu na 8,5A/4, 17A/4 či 35A/4 nic nepsal!

Obrázek

Přemýšlejte:

http://www.diyaudio.com/forums/solid-st ... -a-21.html
• Kdo chce omezovat proud napětím UGS=10V?
• Proč vůbec něco takového napsal?
• Proč je klidové předpětí tranzistorů 8,888V?


Také přemýšlejte:

http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -503w-4-2-
• Jaké je asi napětí UGS v klidu, když mi tranzistorem teče méně než 30mA!
• O významu těch barevných koleček!
• O významu textu vztahujícímu se k těm obrázkům s barevnými kolečky!

Právě položené otázky by měly každému napovědět, něco málo o znalostech a ekonomických zájmech, ale také o jednotlivých charakterových vlastnostech…

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 13:35:53
od Nika
Nezlobte se, ale pánové Macura, Bunta i Dudek jsou praktickou odborností v mých očích poněkud jiné formáty než vaše maličkost. Zkuste se svými soudy počkat, až váš výtvor vůbec postavíte. Na uvedeném fóru jste ho neprezentoval jako funkční a na položené otázky nereagujete přímou odpovědí. Doporučuji číst toto vlákno od začátku, pokud si chcete udělat obrázek. Se Slovanetem DIY nemá nic společného, píšete to jak nějaký bulvární plátek. Záměrně?
Stále se na vás snažím najít něco pozitivního, ale komunikace a upřímnost to není. Pochlubte se, jak jste tam bruslil s typem vodivosti těch koncových tranzistorů. Mlčeti zlato...

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 14:43:23
od Federmann
To vlákno se může číst od konce či od začátku, ale celkový obraz je zcela jiný než byl jeho průběh. Většina příspěvků vámi jmenovaných měla jediný úkol, odvést od hlavního tématu, kterým byla Topologie jako taková. Nejdříve k odleskům na desce, potom k šířce spoje a tak to pokračovalo dále a dále. Většinu těchto osobních OT napadení vždy moderátor vymazal. Mé příspěvky zůstaly a pak se může zdát, že odpovídají na něco jiného.

Já jsem uvedl na začátku obvodové zapojení a fotografii rozpracovaného modulu. Později jsem uvedl principy silné zpětné vazby a minimálního Udif, vše ostatní bylo jen odvádění od Topologie od principů atd.


Jak jsem napsal, trojice dosáhla svého a vlákno je alespoň zamčeno, když ne smazáno, PMA sám na HifiSlovanetu píše „Pokud vytvoří další se stejným obsahem, splní podmínku pro banán.“

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 21:37:58
od Nika
Na tom DYI vám to snad dávali dost jasně najevo, nejen PMA, UE, BV, kde máte principiální chyby a předpoklady. Ale vy je prostě nechcete slyšet. Víc rozebírat to nemá smysl.

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 21:52:01
od Federmann
Nevím co je principiální chyba, zda 100mA nebo 200A klidového proudu! Hlavně že to autorům nebylo vůbec divné.

Nevím, jak se dají srovnávat dvě naprosto odlišné zapojení a tvrdit, že to druhé zapojení musí mít stejné chyby. Jasně jsem doložil vliv RDSon a další. Je třeba si neplést vliv RDSon a UGS v závislosti na teplotě, to jsou dvě odlišné věci. Stačí se podívat na poslední příspěvek, nebo na hifi.slovanet a (NE)chápání těch barevných koleček. Tvrdit, že má někdo dva sousední tranzistory s rozdílnými teplotami je normální, ale aby měl jeden 20°C a druhý 150°C je poněkud moc.
HEXFET_power_MOSFET_1.jpg
Popírat základní princip spojování dílčích tranzistorů při výrobě tranzistorů mi přijde jako kuriózní a fakt, že odborná veřejnost ani netuší, že jde o tranzistory složené z mnoha malých tranzistorů, kterých je, až milion je opravdu zarážející.

Problematika je to rozsáhlá, zajímavá a jak se ukazuje tak pro mnohé naprosto neprobádaná. Jak bude chvíle tak na toto téma napíši rozsáhlejší text, který bude doložen nejen řadou simulací, ale také řadou konkrétních měření.

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: ned 08. lis 2009 23:28:42
od Federmann
Poprvé někdo veřejně přiznává, že by se daly tranzistory spojovat paralelně, že by začínalo svítat?
kazzatel_1.jpg
Až dám dohromady avízovaný text, tak i ten super-výběr bude zbytečný a padnou i mnohé další mýty, pokud nepadnou pod tíhou faktů a důkazů ještě mnohem dříve než ten text dopíši.

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: pon 09. lis 2009 15:05:52
od bubuxin
Sledoval som dianie na diyaudio.com a bolo to úplne ináč kao popisujete. Nedostatky v konštrukcii Vám boli vytknuté aj od ďalších prispievateľov zo zahraničia. Na 20tich stranách vlákna ste nedal ani jeden jediný dôkaz o funkčnosti Vášho zapojenia. Všetky "dôkazy" boli iba výstupy zo simulátora a datasheety. To je dosť málo na Vaše 40 ročné skúsenosti.
Píšete "Až dám dohromady avízovaný text, tak i ten super-výběr bude zbytečný a padnou i mnohé další mýty, pokud nepadnou pod tíhou faktů a důkazů ještě mnohem dříve než ten text dopíši." Ja Vám poradím aby ste už nič nepísal ale konal. Dokončite a oživte svoj výtvor a odprezentujte výsledky (bez zahmlievania za známych podmienok). Až ste skalopevne presvedčený o svojej pravde, nemáte sa čoho báť. Alebo sa bojíte "40 let slepé cesty"?

Re: hifi.slovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: pon 09. lis 2009 17:37:47
od Federmann
To vlákno bylo a je o topologii, o principech o cílech a jejich naplnění. Topologie Federmann vychází z celkové silné zpětné vazby, minimálního Udif pro frekvenční pásmo do 100kHz, tím se od všech ostatních topologii liší a to je téma, které se mělo rozvíjet.

1. Někteří se snažili napadat konstrukční detaily, o kterých nemají ani ponětí, neznali hodnoty součástek, pracovní body, dokonce ani přesné zapojení.
2. Nebyla zveřejněna celková konstrukce jen její části, jen pohled na rozestavený modul. Nebyl žádná důvod opakovaně poukazovat, že jsem neřekl jaký je stav, když byl zadokumentovaný v samotném počátku.
3. Nebyly zveřejněny výsledky měření, dokonce nebylo zveřejněno ani přesné schéma, které získá svou konečnou podobu až na základě měření výkonových prvků, nastavení proudového omezení atd. vše je naznačeno v článku Výkonový stupeň HQQF-55-503W-4-2
4. Nebylo v této fázi co vysvětlovat a již vůbec ne stylem soustavného napadání. Zeptat se dá i slušnou formou. Právě proto, že se jednalo spíše o napadání, byly tyto příspěvky mnohokrate odstraněny.
5. Odpověděl jsem na dotaz s jedním párem koncových tranzistorů, tím jsem zároveň sebral možnost dále rozvádět téma v oblasti spojování tranzistorů, ale útoky pokračovaly a to s jasným cílem, ne něco vysvětlit, ale zastavit za každou cenu vlákno, jak jinak se dají vysvětlit slova „Konečně, jediné možné řešení.“ a „Pokud vytvoří další se stejným obsahem, splní podmínku pro banán“!
6. Považovat za vysvětlování nedostatků simulaci s 200A klidovým proudem mi přijde poněkud svérázné, když každý ví, že většinou tlačím klidové proudy pod 10mA, navíc byly mezní hodnoty UGS barevně zakroužkovány.
7. Snažím se zůstat striktně v technické rovině, proto na některé dotazy v osobní rovině nereaguji a reagovat nebudu. Jediné co mohu ještě napsat, že nikoho nenutím přijmout mé řešení, proto nevidím ani důvod proč, bych měl přijímat řešení, o který jsem svou mnohaletou praxí přesvědčen, že nejsou dobrá.
8. Avizoval jsem jako jednoduchý způsob měření kvality zesilovače jeho fázovou charakteristiku do 100kHz, má návaznost na Udif, šířku pásma, zkreslení, rychlost přeběhu a další parametry. Měření se dá provádět na téměř libovolném osciloskopu a je nenáročné. Zde je prostor kde se dá diskutovat, ale není žádný zájem.

Re: HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: úte 10. lis 2009 8:49:34
od bubuxin
K bodu 1: Keď je zlá celková koncepcia, tak na hodnotách súčiastok nebude záležať. Kapacity ktoré Vám to vytýkali sa v zosilňovačoch vyznajú dostatočne aby to vedeli odhadnúť.
K ostatným bodom : Pochybovačom odpoviete hotovým a funkčným modulom nie simuláciami. Tých pár súčiastok by som zvládol zaletovať už aj ja.

Re: HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: úte 10. lis 2009 21:33:26
od Federmann
Pokud někdo skončil s frekvenčním rozsahem na 20kHz, dynamice signálu na 6dB, pak nikdy nezačal být ani začátečníkem, ne tak odborníkem, i kdyby zesilovače celé pozlatil.

Vše začíná u vlastností zesilovače a obvodové zapojení může teprve následovat, ne obráceně. Pokud má unipolární tranzistor kladný součinitel RDSon a napůl záporný a napůl kladný součinitel UGS pak s tím musím takto pracovat, nemohu to míchat dohromady, aniž bych tušil o podstatě tepelné závislosti. Nejde o to stavit cokoliv stylem pokus omyl, ale cílevědomě dosáhnou výsledku.

Re: HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: pát 04. pro 2009 21:07:37
od Federmann
Pravda se musí umlčet. A JE TO!

Re: HifiSlovanet dosáhl významného úspěchu

Napsal: pát 18. bře 2011 20:31:47
od Federmann