"Hi-Fi svět" federmann.cz

Fórum převážně vážně nejen o Hi-Fi, zesilovačích a počítačích.
Právě je ned 31. kvě 2020 6:27:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MA - nf hudební zesilovač
Nový příspěvekNapsal: pát 31. led 2014 20:20:22 
Nezúčastněný

Dobrý den, měl bych takovou prosbičku. Tenhle rok jsem dostal jako maturitní práci Hudební nf zesilovač. A nevím co psát do dokumentace o prvním bodě ty další body a sestrojení zesilovače mám hotové. Tak jsem se chtěl zeptat zda by jste mi nemohl nějak pomoct nebo napsat osnovu k tomu prvnímu bodu. např co tam napsat: Anotace: Tato práce se zabývá návrhem a konstrukcí nízkofrekvenčních výkonových zesilovačů v integrovaném provedení, které jsou používány pro audio produkci ve zvukovém pásmu s výstupním výkonem 20W až 50W pro napájení pasivních reproduktorových soustav.
Stručné zadání:
1. Problematika nízkofrekvenčních výkonových hudebních zesilovačů se symetrickým a asymetrickým napájení, způsoby možných řešení.
2. Koncepce řešení vychází z požadavku na stereofonní poslech audio produkce pomocí nízkofrekvenčních integrovaných výkonových zesilovačů. Vstupní signál pro zesilovač dodává ekvalizér. Výstupní signál je zpracováván pasivními reproduktorovými soustavami. V případě potřeby je nutné navrhnout předzesilovací stupeň. Návrhová část musí obsahovat návrh, výpočet nebo volbu jednotlivých prvků, které zajišťují splnění parametrů.
3. Základní parametry navrhovaného zesilovače musí splňovat následující hodnoty:
Vstupní napětí pro maximální vybuzení : U1 < 30mV
Výstupní výkon: 2x 20 – 50W
Zatěžovací impedance: 2x 4Ω
Frekvenční pásmo: 40 Hz až 18 kHz
4. Konstrukce zesilovače. Je kompaktní na desce PS, umístěná ve skříni. Na předním panelu jsou umístěny všechny potřebné ovládací prvky, na zadním panelu jsou umístěny všechny potřebné vstupní a výstupní konektory. Napájecí zdroj není součástí konstrukce zesilovače. Je však nutno stanovit vlastnosti napájecího zdroje.
5. Praktické testy a měření parametrů.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: MA - nf hudební zesilovač
Nový příspěvekNapsal: pát 07. úno 2014 19:56:17 
Administrátor

1. Co se rozumí integrovaným, spojení předzesilovače a koncového stupně či složeného z IO?
2. Jaký je termín realizace?
3. Jaký je finanční rozpočet?

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]