Spotřeba PC zdroje

Byla zřízena pouze jako poradna a není určena pro vedení jakýchkoliv diskuzí. Prosím položte srozumitelnou otázku, na kterou vám bude zodpovězeno.
Pokud pro vás nebude odpověď dostatečná, položte doplňující otázku, nebo využijte možnost diskusního fóra, kde se může vyjádřit každý.
Pravidla fóra
Patero:

1. Při registraci uváděj pravdivé kontaktní informace, web má vyšší míru zabezpečení a registraci musíš potvrdit. O dění na webu budeš dle vlastního nastavení průběžně informován na uvedený e-mail.
2. Nepoužívej více účtů. Při jakýchkoliv problémech se svým účtem se obrať e-mailem na administrátora fóra.
3. Nezakládej stejná témata, která již někdo založil.
4. Neodváděj diskuzi od tématu, piš pouze příspěvky, které chceš sdělit všem, pro ostatní příspěvky a komunikaci využij SZ (soukromé zprávy) ICQ či jiný neveřejný komunikační kanál.
5. Dodržuj pravidla Net-etikety. POMNI: co nechceš, aby bylo činěno tobě, nečiň ty jiným, kde začínají práva druhých, tvé práva končí.BANER na váš web, následující text stačí jen překopírovat a vložit:
<a href=" http://www.federmann.cz"><img src=" http://www.federmann.cz/images/stories/image437.gif" width="60" height="54" alt=" federmann.cz-Analog Audio"></a>
Keri
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: pon 28. čer 2010 15:12:00
Bydliště: Rožnov pod Rahoštěm
Kontaktovat uživatele:

Spotřeba PC zdroje

Nový příspěvek od Keri »

Zdravím,
napadla mě otázka, kolik bere PC zdroj energie.
Mám doma například zdroj 500W, ale 500W to nebere pořád, například když mám spuštěný jen internetový prohlížeč že ne?

Předem díky za odpověď
Uživatelský avatar
Federmann
Administrátor
Příspěvky: 2576
Registrován: pát 15. kvě 2009 11:16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba PC zdroje

Nový příspěvek od Federmann »

U zdroje pro PC to není tak jednoznačné, je to stejné jak u zdrojů jiných. Každý zdroj má udáván nominální či maximální výkon, který může dodávat. Pokud si vezmu například 500Wattový zdroj, je 500W jeho nominální výkon, který může dodávat, při účinnosti cca 80% si při tomto výkonu vezme cca 625W. pokud jej budeme zatěžovat méně, pak i jeho příkon bude úměrně menší, až se dostaneme do stavu, kdy jej nebudeme zatěžovat vůbec a zdroj si vezme například jen 20Wattů.

Každý PC nesložen s různých komponentů a ne všechny musí být stále aktivní a zatěžovat zdroj naplno, trvale neběží mechaniky, občas vypínáme HD, ale hlavně je nerovnoměrně zatěžován CPU a GPU, kde se spotřeby mohou pohybovat v poměru i 1:5 a více.

Při běžné práci tak může zdroj odebírat cca ½ své nominální hodnoty, ale při hrách až cca 125% této hodnoty.
Odpovědět