Já jsem ten kdo poslední roky totálně změnil pohled....

Část fóra věnovaná světovým audio osobnostem.
vanado
NNN

Já jsem ten kdo poslední roky totálně změnil pohled....

Nový příspěvek od vanado »

Vlakno venovane prevratnym objavom p. Federmanna.

presunute:
Federmann píše:
strakat píše:
Federmann píše:Já jsem ten kdo poslední roky totálně změnil pohled na dynamiku signálu a na potřebný frekvenční rozsah v ČS destinaci,
Trošku uberte, toto už nie je smiešne. Mali by ste sa obrátiť na nejakého odborníka aby sa vás pokúsil vrátiť aspoň trochu do reality.
Máte zde dva odkazy na množství citací, csreenů a dalších odkazů, jaké zděšení zavládlo když jsem napsal, že dynamika je více jak 6dB a akustické pásmo potřebné přenášet nekončí na 16kHz.

Federmann píše: Představte si, že mi nechybí vůbec nic, žádné nové zákony v obvodařině nepřibyly a vývoj zesilovačů se zastavil s příchodem CD. Dnes se vesměs vyrábí mnohem vetší křápy jak bylo možné vyrobit v 70 létech. Technika šla obrovsky dopředu, ale součástková základna pro NF zesilovače stagnuje, podívejte se na čem to DPA stojí! Namísto toho aby dnešní ČS zesilovače chodili lépe, tak se omezily díky svým GURU jen na pásmo do 20kHz! Nedávno byla ještě dynamika http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... amika.html i frekvenční rozsah http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -zvuk.html úplně zabitý. A podívejte se kdo ho takto či proč ho takto zabil!
Obrázek
Každý výkonový zesilovač má při svém jmenovitém výkonu přebuditelnost přesně 0dB, ani o fous víc. Kdyby totiž nějakou přebuditelnost měl, nenastala by při přebuzení výkonového zesilovače okamžitá limitace signálu - a to nastane, vždy.
Mám-li výkonový zesilovač se jmenovitým sinusovým výkonem např. 100W, což je hranice, kdy zesilovač odevzdává svůj maximální výkon při dané míře zkreslení např. 0,05%, pak při jakémkoli pokusu o "přebuditelnost" nastává okamžitě prudký vzrůst zkreslení až o dva řády, případně samotná limitace.
Cello je na tom poněkud jinak!

Jediná zachovaná zmínka na popírání potřebného frekvenčního rozsahu nad 20kHz, všechno ostatní bylo dokonale zmoderováno do ztracena a nezůstalo zhola nic.

Obrázek
Obrázek

Jaký by byl asi dnes pohled na potřebný frekvenční rozsah a dynamiku, kdybych se proti takovým nesmyslům kategoricky nepostavil? Nikdo dnes nic nepřizná, jen na mém webu screeny dokladují minulost, proto jsou mnohým trnem v oku.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Já jsem ten kdo poslední roky totálně změnil pohled....

Nový příspěvek od Federmann »

Úvodní věta "Vlakno venovane prevratnym objavom p. Federmanna." není příliš výstižná, neboť se nejedná ani tak o objevy, ale spíše o nezapomnění toho co platilo v 70. létech minulého tisíciletí v oblasti Hi-Fi techniky na území někdejšího Československa a států více či méně přilehlých.

Po nástupu CD přišlo "uvolnění demokracie" a v destinacích bývalého ČS se více méně rozmohlo podnikání a některé obchodní praktiky doslova zastínily či převálcovaly názorové trendy a často i do té doby známé fyzikální zákonitosti.

Od roku 1968 jsem se intenzivně věnoval elektrotechnice, množství různých zesilovačů a hlavně měřící technice, vče od stejnosměrných napětí a proudů až do desítek GHz, od jednotek pA až do stovek A. Život mne však časem zavál do jiných pracovních končin a v rozmezí let 1985÷2000 jsem se pohyboval naprosto izolovaně od elektrotechniky a samotného Hi-Fi dění.

Možná právě to mi umožnilo se nepodílet na odklonu od známých a zažitých preferencí Hi-Fi techniky a k ní přilehlé elektrotechniky. O to bylo mé překvapení větší, když jsem se do této oblasti činnosti po roce 2000 opět vrátil. S hrůzou jsem zjistil, že někdejší dynamický rozsah CD 90dB se najednou dle mnohých Guru omezil na jen na pouhých 6dB či ještě méně a honba Profesora W. Marshalla Leacha, z Georgia Institute of Technology School of Electrical and Computer Engineering v a Atlantě, Obrázek za potřebným frekvenčním rozsahem přes 200÷400kHz, byla stejnými Hi-Fi Guru naprosto degradována na pouhých 16÷20kHz. Samozřejmě se dělo vše jen k dosažení co nejlepších deklarovaných a také v takto deklarované oblasti naměřených výsledků!

Mé připomenutí starých časů a hlavně někdejších požadavku na Hi-Fi zesilovače, vyvolalo obrovskou nevoli a honbu za diskreditací mé osoby, spojitost s ekonomickými zájmy novodobých Guru je zřejmě čistě náhodná.

Od té doby se mne snaží tito Hi-Fi Guru poučovat a přesvědčovat, že je všechno jinak, ale postupem času se více méně pod tíhou důkazů vrací k návaznosti na koncepci Hi-Fi postavenou v 70. letech minulého století. Dynamika se postupně rozšiřuje, frekvenční pásmo rovněž, jen se to za žádnou cenu nesmí přiznat!

Toliko na uvedení tohoto vlákna, když jej ho již někdo založil. Chovejte se k sobě vzájemně slušně, rád mnohé dotazy zodpovím.

Federmann
vanado
NNN

Teraz sa predveď....

V inom vlakne ste sa pytali, ci je tu niekto, kto dokazal urobit pre studentov tolko co vy. Preto otazka znie, P.D. zverejnil kompletne rady zosilnovacov vratane schem, rozpisu suciastok a sposobu ozivenia, takze ak ste uz urobili toho, tak vela, nahodite sem svoju schemu s kompletnou rozpiskou?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Ano!
F1.jpg
F2.jpg
F3.jpg
F4.jpg
F5.jpg
F6.jpg
Atd...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
vanado
NNN

GURU Federmann, tie chrapy prosim vysvetlite konkretne a nie povrchne!

Ďalej vase tvrdenia su nejake divne. Preto sa pokusim poukazat na nieco co poukazujete prave vy! Pevne verim, ze dokazete precitat frekvencny rozsah, vsak? Prosim vas a co tam je napisane? Prosim napiste to sem do vlakna a v ramci vsetkej slusnosti o ktoru ziadate. Nasledne sa za svoj vyrok a tvrdenie ospravedlnte. Dokazte ze ste chlap a nie chory a klamar ako sa o vas kade-tade pise.

Pre istotu vam pomozem, aby ste nemuseli citat clanky o DPA z ktorych sa vam robi asi nevolno, takze:
DPA 383 3-300000Hz
DPA 222SE 2-250000Hz
DPA 386 3-300000Hz
DPA 386 do 450000Hz

citaj a potom pis.... viewtopic.php?f=3&t=369

_________________________________________________________________________________________________________________
Nevkládejte prosím zbytečné citace
B.F.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Neodbočujte od tématu

odpověď na frekvenční rozsahy a DPA máte zde viewtopic.php?f=3&t=369&start=40
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Seznam některých článků týkajících se této problematiky

• Vnímáme infra a ultra zvuk? http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -zvuk.html
• Kouzelné Watty a Dynamika http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... amika.html
• VIP a AudioWeb http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... ioweb.html
• SACD, blíže vinylu? http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... inylu.html

Použité materiály jiných
T. Ooahashiho

Japonský tým T. Ooahashiho, složen z deseti japonských univerzit a výzkumných ústavů, pracoval na vývoji nových digitálních standardů a zkoumal vliv vyšších harmonických na lidské smysly, následně neurologové publikovali výsledky v Journal of Neurophysiology a na konferenci AES v roce 2000. Zpráva říká, že hudební signál, kterým byla hudba z ostrova Bali, neboť právě ta má značný podíl vyšších harmonických, byl rozdělen na dvě pásma, do 20kHz a nad 20kHz. Nikdo z posluchačů nebyl schopen samostatně rozpoznat signály nad 20kHz.

Byla zkoumána mozková reakce na takto rozdělený signál, výsledek jednoznačně prokázal, že pokud působí na lidské smysly samostatně pásmo nad 20kHz, mozek jej nechává bez povšimnutí, pokud působí samostatně pásmo do 20kHz EEG vykazuje jisté elektrické aktivity, které se velmi výrazně zvýší při působení obou frekvenčních pásem.

Psychologická měření zcela jednoznačně prokázala, že zvuk obsahující obě pásma vyvolává u posluchačů příjemnější pocity než stejný zvuk bez horního pásma.
Vlastní přínos v oblasti Hi-Fi zvuku

Dokumenty Rožnovskéstřední viz Federmann Bohumil. Tranzistorový zvuk a počítačové simulace příčin jeho vzniku. In Perspektivy elektroniky 2009 : 26. 3. 2009. Rožnov pod Radhoštěm : SŠIEŘ R.p.R., 2009, s. 19-25. ISBN 978-80-254-4052-0.
John Hidden
Mírně pokročilý

Nový příspěvek od John Hidden »

Sinclair se (citace na začátku vlákna) velmi mýlí, pokud se domnívá, že na dnešních CD s klasickou hudbou neexistují nahrávky s vysokou dynamikou. Jelikož nahrávky klasické hudby nakupuji pravidelně, a pouze od kvalitních vydavatelství, mohu potvrdit, že nahrávky s dynamickým rozsahem 40 - 60dB stále existují a nejsou žádnou výjimkou.
John Hidden
Mírně pokročilý

Co se týče měření zesilovačů na vysokých frekvencích a velkých výkonech, mohu ukázat záznam z veřejného měření z Rožnova dne 4.6.2011 na zesilovači PA4

http://web.telecom.cz/macura/mereni.htm

Obrázek
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

vanado píše: Neviem kde beriete tie svoje teorie a presvedcenie, ale aj DPA tlacilo radovo stovky kHz. A aj sucasny konstrukteri nerobia obmedzenia na 20kHz ako tvrdite. Prosim nenamyslajte si a nazavadzajte ludi, ak to nemate cim podlozit. Dakujem.
Obrázek

Zde máte krásný příklad jaká je reakce na měření nad 20kHz http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -internetu prostě je zakázáno například u zesilovačů ALDAX připojit vyšší kmitočet jak 40kHz, neboť jeho výskyt je v akustickém řetězci výslovně nežádoucí!

Obrázek

Obrázek

Jak jsem již několikráte napsal, není to jenom o výsledné šířce pásma, ale o tom jak se takový zesilovač chová. Zde http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -iii-.html máte přesně popsán dopad lokálních kapacitních ZV na vlastnosti zesilovače.

Nepočítám-li svou maličkost, pak je jediným slušným konstruktérem vycházející z prastarých základů a ctící soudobé poznatky snad jen PMA. Jako jediný má přehled o frekvenčním rozsahu, o dopadu lokálních ZV, ale také o dynamickém rozsahu a poměrem maximálního a středního výkonu té či oné nahrávky. Umí za to vzít a místo planých řečí, taky něco postavit. Nebojí se přijet na poslechovou akci a udělat víc než většina ostatních.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Měření HQQF-55-506-5-1
Výkon při 4Ω až 450W, 100kHz měřeno na 8Ω a na 4Ω, kde již začíná být patrna deformace. Boucherot M1/10Ω/5W burst přežil.
Obrázek
Obrázek
Měřeno sondou 1:1 a burstem se střídou 1:10, při 1kHz, nejdříve do 500mΩ před proudovým omezením a následně ukázkové proudové omezení, jako třetí měření je měření do 200mΩ.
Obrázek
Obrázek

Viz.
http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... odpor.html
http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... zsahy.html
http://www.federmann.cz/index.php/vyrob ... dance.html
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Máte tam jasně napsáno, že se zesilovače ALDAX nesmí nikdo používat nad 20÷40kHz. A když jinak nedáte, ukažte mi měření například frekvenční charakteristiky DPA při plném výkonu s Boucherotem a kapacitní zátěží, po které mnozí volají, ale postačí mi i charakteristika při menším výkonu. Kdyby jste nevěděl jak má vypadat tak napovím

Obrázek

Ne omezení ZV či vstupním filtrem na 20kHz, ale deklarovaným provozem a měřením nad 20kHz, například do 200kHz. Ne omezení ZV či vstupním filtrem na 20kHz, ale deklarovaným provozem a měřením nad 20kHz, například do 200kHz. PMA doložil měření na 100kHz, moje měření zde máte taky.

Obrázek

Podívejte se jak všichni pásmo nad 20kHz popírali http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -zvuk.html http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... ioweb.html , bylo nepotřebné zbytečné atd. a najednou je tomu jinak
"Totéž ten nesmysl se sinusem, trojúhelníkem a obdélníkem. Ucho registruje změnu TVARU signálu, nikoliv nějaké imaginární frekvence které by se tam mělya dle teorie X nějak svévolně vyskytovat."
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nesnažte se stále abych šel do sporu s kýmkoliv, podívejte se na název vlákna a ctěme jej. Já jsem napsal, že se celý vývoj, myšlení a pohled na dynamiku a frekvenční pásmo zvrhl a je mi jedno kdo co prosazoval a zapříčinil, ale když jsem začal tvrdit, že 20kHz je málo a 6dB taky tak byli všichni jednotně proti a byl jsem k smíchu.

KomarD-Jeay .jpg
Logicky zaver vyplyva, ze nema prakticky ziadny zmysel sa zaoberat, co je nad nejakych 30kHz z akehokolvek uhla pohladu.

A nechtějte tvrdit, že toto není Dudkův výrok.
Obrázek

Dnes se pohled na věc totálně mou zásluhou změnil a všichni by chtěli tvrdit to já ne, to ti druzí, ale mi je to naprosto jedno kdo co, pro mne je důležité, že se pohled změnil! [/size]
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Přesun OT na smetiště viewtopic.php?f=44&t=372
Bobby
NNN

Nový příspěvek od Bobby »

když jsem začal tvrdit, že 20kHz je málo a 6dB taky tak byli všichni jednotně proti a byl jsem k smíchu.
Tak to by som si velmi rad pozrel, kto tvrdil, ze 6dB dynamika je dostatocna - uvedte zdroj !
Inak je to len dalsia demagogia a manipulacia faktov.
Bobby
NNN

Nový příspěvek od Bobby »

Federmann píše: A nechtějte tvrdit, že toto není Dudkův výrok.
Obrázek

Dnes se pohled na věc totálně mou zásluhou změnil a všichni by chtěli tvrdit to já ne, to ti druzí, ale mi je to naprosto jedno kdo co, pro mne je důležité, že se pohled změnil! [/size]
Co sa zmenilo ? Koho zasluhou ????
Ak je nieco skomprimovane na N decibelov, tak to ma dynamiku N decibelov !
John Hidden
Mírně pokročilý

John Hidden píše:Co se týče měření zesilovačů na vysokých frekvencích a velkých výkonech, mohu ukázat záznam z veřejného měření z Rožnova dne 4.6.2011 na zesilovači PA4

http://web.telecom.cz/macura/mereni.htm
Pozn.: zapomněl jsem podotknout (viz diskuse ve 'smetišti'), že zobrazené měření na 100kHz je se zapojeným Zobelem. Jelikož jeho hodnoty jsou 10R + 33nF, tak při měření neshoří :)
danhard
Trvalý BAN

Nový příspěvek od danhard »

John Hidden píše:Sinclair se (citace na začátku vlákna) velmi mýlí, pokud se domnívá, že na dnešních CD s klasickou hudbou neexistují nahrávky s vysokou dynamikou. Jelikož nahrávky klasické hudby nakupuji pravidelně, a pouze od kvalitních vydavatelství, mohu potvrdit, že nahrávky s dynamickým rozsahem 40 - 60dB stále existují a nejsou žádnou výjimkou.
Vážený Honzo Skrytý, mohl by jsi vysvětlit, jak jsi dynamický rozsah určil, jestli si ty konkrétní hranice určil svým zkušeným cvičeným sluchem, nebo nějakým měřením či výpočtem ?
Také kdyby si laskavě uvedl konkrétní hodnotu pro několik tvých oblíbených nahrávek ;)
Je zde totiž jeden technický tupec a ignorant, který neustále tvrdí, že veškeré nahrávky na CD mají dynamiku 90dB, míru nepochopení ukazují třeba tyto příspěvky, které jsou plné nesmyslů:
Federmann píše: To vysvětlujte společně s Dudkem výrobcům CD, SACD a DVD_audio, ne mi! U každého CD najdete hodnotu 0001 a zcela jistě hodnotu 7000 či větší, pak je to cca 90dB! U SACD a DVD, které jsou vícebitové tam bude ještě více!
Můžete si s Dudkem tvrdit 6dB jak chcete, ale 6dB by se zapsalo jen hodnotami 0000, 0001 a 0002, tedy jen tři stavy, které jsou zapsány na dvou bitech, při 16bitovém záznamu by to byl poněkud přepych nevyužít tolik dat. O takovém zvuku raději nemluvě.
Federmann píše:Pěkný příklad. Pokud nahrajete 1kHz a 0dB, pak bude maximální hodnota dosahovat 7FFF a procházet hodnotou 0000 s následující hodnotou 0001 a bude mít dynamický rozsah 90dB. Pokud bude doba posuzování stejná nebo kratší než samotná nahrávka a samotné posuzování bude po čas nahrávky, pak bude maximální výkon nad středním výkonem roven 0dB a maximální výkon se bude rovnat střednímu výkonu.

Pokud však doba posuzování nebude omezena počátkem a koncem nahrávky a započne či skončí dříve, bude okamžitě střední výkon menší jak výkon maximální, dynamický rozsah je stále neměnný.

Ještě bych mohl vzít do úvahy případ posuzování mimo nahrávku a vše matematicky dokonale popsat. DPA jsou snad zesilovače pro hudební signál, ne pro plašení krtků, nebo se mýlím a jejich účel byl změněn a já to nestihl zaregistrovat?

Vždy se bavím o třech hodnotách, dynamický rozsah, střední výkon a maximální výkon! Je třeba si uvědomit co která znamená. Dynamika jako taková je vždy poměr nejsilnějšího a nejslabšího možného signálu, u Vinylu a mgf. většinou vztaženo k šumu, u CD, SACD a DVD_audio k bitové hodnotě o velikosti 1.
John Hidden
Mírně pokročilý

Václave, analýzou naripovaných nahrávek v programu Cool Edit. Nic ti nebrání si pořídit reprezentativní sadu nahrávek a udělat si své analýzy. Příklady nahrávek s konkrétními katalogovými čísly CD i SACD jsem v minulosti dostatečně často uváděl, včetně měření. Bylo to hlavně v době čilé aktivity na lopuchu. Teď určitě domácí úkoly, které mi zadá někdo na fóru, řešit nebudu :). Ta doba, kdy na každou buzeraci se člověk dal do práce, je dávno a nenávratně pryč. . Nemám to zapotřebí. Právě tak ani sinclair, ani ty, ani jiní žádné analýzy neuvádějí.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Dynamický rozsah, viz výukové materiály ČVUT http://shell.sh.cvut.cz/~sailor/skola/x ... redn/8.pdf , http://www.bakal06.chytrak.cz/45---Pren ... chlost.pdf a mohl bych rozsáhle pokračovat, vždy jde o poměr nejsilnějšího a nejslabšího možného signálu či šumu, bez ohledu na to zda tomu někdo rozumí či nikoliv.
Dynamický rozsah.jpg
Dynamický rozsah signálu.jpg
Nechtějte mi stále tvrdit, že to na ČVUT FE psal "jeden technický tupec a ignorant"!
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Na téma poměru středního a maximálního zaznamenaného výkonu zde bylo již vícekrát diskutováno a není účelné to pro kohokoliv se zúčastněných stále dokola opakovat, dále viz příspěvek Vladzina, kde je i odkaz na programy, které jsou k takovému měření určené. viewtopic.php?f=42&t=350&hilit=dynamick ... &start=132
vladzin píše: S tou dynamikou nemáte pravdu. Právě včera jsem si nainstaloval program http://www.pleasurizemusic.com/es/es/download#menu1 pro změření těch dynamických parametrů o kterých se tady v několika posledních příspěvcích psalo. A skutečně ten PEAK je u většiny skladeb -0.1dB.
Nikde pan Federmann nepsal, že se nemají stavět zesilovače o výkonu 250W a více. Právě naopak. Ale, že stačí aby takový výkon podaly (ty zesilovače) impulsně. Sám mám doma DPA-380, kde mám dva 400W toroidy. Ale postavil jsem QQF, kde mám jen jeden 100W toroid a ten QQF hraje naprosto srovnatelně, dokonce má na vyšších středech a ve výškách více detailů. Basů má QQF také objemově více a jsou rychlejší a kontrolovanější. Vůbec nechci tento příspěvek ubírat směrem vychvalování QQF, berte to jen jako ukázku. Myslím, že tu dynamiku pan Federmann rozebral docela slušně a srozumitelně. Trochu mi všechny tady tyto diskuse připomínají má léta, kdy jsem hrál závodně sporotvní kulečník. A když jsem se v roce 2000 stal MČR, tak v klubu příšel jeden borec a ptal se mne co by se měl naučit, aby se posunul ve výkonosti. A já jsem ze sebe bez přemýšlení sypnul, že ať zapomene na všechno co se doposud naučil a začne úplně znova. Zdálo se mi, že z té rady neměl radost, ale zasvěcení věděli, že to byla nejvýstižnější odpověď. Vladzin
vanado
NNN

Nemohla nastat nejaka zrada? http://perys.rajce.idnes.cz/perys_-_per ... sfet_gear/ Tie merania sa aj u neho zhorsili. Je to standartny prejav HQQFKA? Ma to tam celkom pekne zdokumentovane. Alebo aj toto bude FAKE?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Perys je na rozdíl od mnoha jiných seriózní chlap, který i umí a přesto se vloudila chybička, je rozdíl mezi jednotlivými měřeními. Až se najde příčina, jistě ji zde zveřejní, je nejnovějším registrovaným.

Vše je vysvětlitelné, stejně jak naposledy dynamický rozsah.
vanado
NNN

Federmann píše:Perys je na rozdíl od mnoha jiných seriózní chlap, který i umí a přesto se vloudila chybička, je rozdíl mezi jednotlivými měřeními. Až se najde příčina, jistě ji zde zveřejní, je nejnovějším registrovaným.

Vše je vysvětlitelné, stejně jak naposledy dynamický rozsah.
A ako ste potom vnimany vy? Ste seriozny clovek?
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Zeptejte se jiných, například Peryse.
vanado
NNN

Federmann píše:Zeptejte se jiných, například Peryse.
Toto je fakt usmevne. Stale je to bud len o vas, alebo o jednej osobe. Urcite ste seriozny clovek o tom niet pochyb, lebo tie clanky hlavne proti P.D. pisal iny Federmann, to by ste vy urcite nedokazal, sa tak znizit.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Jak jsem napsal vedle viewtopic.php?f=42&t=350&p=2989#p2989 kolem zvuku a teploty, ti co nemají žádnou osobní zkušenost jsou ti nejchytřejší! Zeptejte se těch co mne znají osobně, třeba Peryse, nebo Vladzina.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Část diskuse přesunuta zde viewtopic.php?f=44&t=122
vanado
NNN

Federmann píše:Část diskuse přesunuta zde viewtopic.php?f=44&t=122
Tomuto sa hovori cenzura ako Vanado, Vanado! Nieco taketo by sa na slovanete, audiowebe, HN nestalo! To hovori len o tom, aky mate strach pred pravdou!
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Opět si pletete pojem cenzura, část vlákna přesunuta do míst kde je to k více tématu, zde je to naprosté OT a mělo to být přesunuto spíše do koše a smazáno. Jen je třeba občas po mnohých uklidit a setřídit rovné k rovným. Respektujte prosím více název a tím i nosné téma samotného vlákna.
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nejsem se vším spokojen, ale co víc bych si mohl ještě přát, něž to čeho jsem již dosáhl http://www.roznovskastredni.cz/dwnl/pel ... ermann.pdf velmi slušně objasnit příčiny vzniku Tranzistorového zvuku, poukázat na nutnost dostatečné rezervy zisku. Jde o velmi významný počin v oblasti Audio zesilovačů a ne jenom tam. K tomu abych to dotáhl takto daleko mne přimělo chování "Mistrů" at již v odborné či osobní rovině, oni jen kecali a já dělal a o tom to je. Zcela zjevně si spolu s "Mistry" vůbec neuvědomujete význam té práce, ale je to nový základ pro budoucí generace stavitelů zesilovačů a to mne může více než těšit.

Federmann
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Federmann píše:Problém je v tom, že pokud nejsou použity lokální kapacitní ZV, pak kapacita v celkové ZV při optimálním nastavení přesně vykompenzuje zesilovač a chodí frekvenčně hodně vysoko, další zvyšování kapacity snižuje šířku pásma a výrazně snižuje Udif, čímž se zlepšuje i zkreslení,

Obrázek

Obrázek

kdežto zesilovač s lokálními kapacitními ZV se chová naprosto obráceně! Větší kapacita snižuje šířku pásma, ale nezlepšuje zkreslení, nýbrž zkreslení razantně roste, stejně jak Udif a klesá rezerva zisku! Na těch grafech je to velmi pěkně patrné. A to je to, co je slyšet! Je pěkné, že to někteří začali objevovat, když před několika roky jim to bylo k smíchu!

Obrázek

Obrázek

Citace z vlákna posting.php?mode=quote&f=12&p=4287
Federmann
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Dá se říci, že se problematikou Hi-Fi zvuku zabývám celoživotně, před řadou let jsem popsal záležitosti kolem Udif, ale také kolem lokálních kapacitních ZV a jejich dopad do Udif http://www.federmann.cz/index.php/nf-te ... -iii-.html , ale audio komunita na takové novoty nebyla připravena, můj text předběhl jejich možnosti o několik let, ale nyní již nazrála doba a na slovanetu začínají objevovat dávno objevené.
kodls.jpg
opa.jpg
opamp.jpg
Zkreslení řádu tisícin procenta, rychlost přeběhu ve stovkách voltů na mikrosekundu, šířka pásma několik set kHz, při měření jeden zesilovač lepší jak druhý a přitom již neměřitelné rozdíly ale při poslechu jsou diametrální odlišnosti.

Nyní budou společně hledat skrytou nestabilitu či jiné skřítky schované v nitru zesilovače, aby nalezli přijatelnou odpověď, udělají vše proto aby nemuseli přiznat, že jediné správné vysvětlení se skrývá ve změně rezervy zisku, neboť se "hádají" lokální ZV s celkovou ZV. Nedostatek rezervy zisku znamená velké Udif, velké Udif znamená dostání se více do nelineární oblasti a vznik křížových modulací, sic pro měření naprosto nevýznamných, ale sluchem patrných již od řádu miliontin procenta.[/color]
Odpovědět